a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Yenişehir Belediyesi Malatya’daki köylere yardım malzemesi ulaştırıyor

Yenişehir Belediyesi Malatya’daki köylere yardım malzemesi ulaştırıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Mersin’e gelen binlerce depremzedeye temel muhtaçlık materyali ulaştıran ve yüzlerce yurttaşa barınma hizmeti sunan Mersin Yenişehir Belediyesi sarsıntı bölgesinde de çalışmalarını sürdürüyor. 

Hatay Samandağ’da paklık ve Adıyaman Gölbaşı’nda dezenfeksiyon çalışması yapan Yenişehir Belediyesi, yeniden Gölbaşı’nda kurduğu taşınabilir mutfakla günlük 2 bin 500 kişilik yemek pişiriyor. Yenişehir Belediyesi grupları bugün de Malatya’ya giderek köylerde yurttaşlara temel muhtaçlık materyali ulaştırdı. 

Yenişehir Belediyesinin kurduğu tertip kapsamında bağışlanan gereksinim materyalleri hem Mersin’e gelen depremzedelere veriliyor hem de afet bölgesindeki en ücra yerleşim yerlerine gönderiliyor. Afetten etkilenen vilayetlere birinci etapta 22 tır yardım gereci ulaştıran Yenişehir Belediyesi, gereksinime nazaran dayanak göndermeye devam ediyor. Yenişehir Belediyesi son olarak Malatya merkeze bağlı köylerde yaşayan yurttaşlara temel muhtaçlık materyali ulaştırdı. Yenişehir Belediyesi takımları köy köy, kapı kapı gezerek depremzedelere gereksinim duydukları gereçleri teslim etti. 

Başkan Abdullah Özyiğit, “Durmayacağız, yorulmayacağız.”

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Mersin’de binlerce depremzedeye mesken sahipliği yapıyoruz. Tüm imkanlarımızla temel gereksinim materyali takviyesi veriyor ve barınma hizmeti sunuyoruz. Psikososyal dayanaktan, hamam hizmetine kadar gereksinim duyulan her mevzuda yurttaşlarımızın yanındayız.  Gönüllülerimizle, gruplarımızla seferberliğimiz devam ediyor. Birebir vakitte bölgede de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaraları birlikte sarma noktasında durmayacağız, yorulmayacağız.”dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Deprem bölgesine İzmir’den destek sürüyor