a
  • Haberyum
  • Genel
  • Vali Su, Model Fabrika inşaatında incelemelerde bulundu

Vali Su, Model Fabrika inşaatında incelemelerde bulundu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Mayıs Ayı Olağan Toplantısı, Mersin Valisi Su başkanlığında gerçekleştirildi. MTSOB idari binasında gerçekleştirilen toplantıda, nisan ve mayıs ayları içerisinde alınan yönetim kurulu kararları gözden geçirildi ve gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Toplantı sonrasında Vali Su, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve Müteşebbis Heyet üyeleri ile birlikte, yapımı devam eden Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP’nin koordinasyonunda, MTOSB ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 3 bin 800 metrekare alan üzerine kurulması planlanan, Türkiye’nin ilk Model Fabrika ve İnovasyon Merkezi olma özelliği taşıyacak merkezin inşaatını inceleyen Su, yüklenici firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Altın’dan inşa süreci ve mimari yapı hakkında bilgi aldı.
Vali Su, temmuz ayının sonunda bitirilmesi planlanan merkez inşaatının ilerleyişinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Kaynak : IHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rektör Bilgiç, ‘Dünya Çevre Günü’nde çiçekleri toprakla buluşturdu