a

Uzaktan yeminle eczacı oldular

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

SCÜ Eczacılık Fakültesi 3’üncü devir mezunları, koronavirüs salgını nedeniyle klasik mezuniyet yeminini çektikleri medyalarda etti. 5’inci sınıfı tamamlayanlar ismine 29 öğrenci tarafından seslendirilen yemin medyasıyla talebeler, mezuniyet merasiminde seslendirilen yeminlerini ederek, meslek hayatlarına atılmak üzere mezun oldu.

Mektepliler hazırladıkları görüntüde, ‘Eczacılık mesleği üyeleri arasına katıldığım bu andan itibaren hayatımı insanlık hizmetine adayacağıma, insan hayatına mutlak suretle hürmet göstereceğime, ilmî kanıta dayalı haberlerimi insanlık yararına kullanacağıma, mesleğim binaenaleyh öğrendiğim sırları saklayacağıma, öğretmenlerime ve meslektaşlarıma hürmet göstereceğime, diyanet, milliyet, ırk, cinsiyet, kültür ve politik farklarının vazifemle vicdanım arasına girmesine, müsaade vermeyeceğime, sağlık çalışanları ile güven ilişkisi ve etik iş birliği içinde çalışacağıma, mesleğimin gelecekteki üyelerinin yetiştirilmesine ekte bulunacağıma, insanlığa daha güzel hizmet edebilmek için mesleksel haberlerimi mütemadi güncelleyeceğime mesleğimi dürüstlük ve gururla yapacağıma namusum ve vicdanım üzerine ant içerim’ yazılı yemin metnini okudu.

Eczacılık Fakültesi Dekanlığı tarafından mezun olan talebeler için şu bildiri paylaşıldı:
“Kıymetli Talebelerimiz, Eczacılık mesleği ebediyen saygın bir meslek olmuştur. Pahalı öğretmenlerinizden aldığınız engin haberlerle donanımlı eczacılar olarak Atatürk ilkeleri ışığında, mesleğinizi hakkıyla ve gerçek halde icra edeceğinize ve daima birlikte mesleğinizi çok şık bölgelere taşıyacağınıza inanıyoruz. 2019-2020 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak sizleri kutluyor, muvaffakiyet ve memnunluk dileklerimizi iletiyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yağmur gidiyor sıcak hava geliyor