a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Üsküdar Belediyesi İstanbul’a Gelen Depremzedeler İçin Sosyal Market Açtı

Üsküdar Belediyesi İstanbul’a Gelen Depremzedeler İçin Sosyal Market Açtı

Sarsıntı haberi duyulur duyulmaz birinci olarak arama kurtarma takımlarını sarsıntı bölgesine sevk eden Üsküdar Belediyesi öteki gereksinimler için de seferber olmuş durumda. Arama kurtarma takımlarının akabinde sorumluluk alanı olan İskenderun’a taşınabilir aşevi kuran Üsküdar Belediyesi bölgede büyük muhtaçlık olan seyyar tuvalet ve lavabo üretimine de başladı.  Yardım toplama kampanyasını da farklı bir boyuta taşıyan belediye, İstanbul’a gelen depremzedelerin gereksinimleri için hareke geçti.

Mimar Sinan mahallesindeki Üsküdar Belediye binasının 5. katını ve konferans salonunu gereksinim materyalleriyle dolduran belediye idaresi Toplumsal Marketi süratlice kullanıma açtı. Üsküdar halkının getirdiği yardımların bir kısmını de tasnifleyerek depremzedelere açan belediye idaresi depremzedelerle yakından ilgileniyor. 

Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır üzere büyük afeti yaşayan zelzele vilayetlerinden İstanbul’a gelen depremzedelerin barınma gereksinimi karşılandıktan sonra öteki ihtiyaçları sağlanıyor. 

Üsküdar Belediyesi’nin açtığı toplumsal markette kullanılmamış her türlü giysi, şahsî paklık eserleri, çeşitli besin gereçleri ile anne ve çocuklar için özel eşyalar yer alıyor. Üsküdar belediyesine gelen depremzedeler sıcak yemeğin akabinde toplumsal markete götürülerek tüm muhtaçlıkları karşılanıyor. Depremzedeler ileriki günlerde de muhtaçlıklarını toplumsal marketten karşılamaya devam edebilecekler. 

Bu ortada bağışlar için de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi ortak nokta olarak belirlendi. Vatandaşlar, STK’lar ve firmaların kullanılmamış yeni kıyafet, çamaşır, ferdî hijyen materyalleri, yastık, yorgan ve battaniye üzere barınma muhtaçlıkları ile besin gereçleri Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde toplanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Milas Belediyesi’nden Depremzedelere Psikolojik Destek