DOLAR

32,8560$% -0.61

EURO

36,0150% 0.08

GRAM ALTIN

2.551,53%0,06

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

TAM ALTIN

16.760,00%-1,32

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Üniversite adayları için ‘TercihFest’

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İbn Haldun Üniversitesi’nden (İHÜ), İHÜ tarafından düzenlenen, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (SBÜ) misafir üniversite olarak taraf alacağı TercihFest’te, akademisyenler, tercih danışmanları, iş dünyasından tanınmış isimler ve yeni mezunlar, tercih aşamasındaki öğrencilere deneyimlerini aktaracak. Müracaat sayısı 10 bini aşan şenliğe 1000 öğrenci kabul edilecek. Son müracaat tarihi 10 Temmuz olan şenlik TRT, Turkcell, Baykar, PTT Kargo ve Redbull’un sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Şenlik çerçevesinde aday öğrencilere sürpriz armağanlar verilecek ve online üniversite kampüs tipleri düzenlenecek. Üç yıldır Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce başarılı aday öğrenciyi bir araya getirdiği TercihFest ile sınava giren öğrencilerin bilinçli tercih yapmasına yardımcı olunması hedefleniyor. Bu yıl Üniversite Kurumları Sınavı’na (YKS) girenlerin başvurabileceği şenliğe kabul edileceklerin liseye giriş puanının yüzde 30, müracaat esnasında yazılan niyet mektubunun yüzde 70’i değerlendirmeye alınacak. TercihFest’e katılacak üniversite adayları, düzenlenecek konferans ve söyleşilerde, iş, sanayi, ticaret, teknoloji, medya ve kültür dünyasının önde gelen isimlerinin, önde gelen şirket yöneticilerinin ve devlet adamlarının tecrübelerini dinleyip, kariyerlerine dair merak ettiklerini istişare etme fırsatı yakalayacak.

TercihFest kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, akademisyen-yazar Prof. Dr. Teoman Duralı, Baykar Teknik Yöneticisi ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TRT Genel Yöneticisi İbrahim Eren, gazeteci Cüneyt Özdemir, eski hakem Ahmet Çakar, araştırmacı-yazar Alev Alatlı, Dr. Halit Yerebakan, Youtuber ve profesyonel koç Gökhan Müftüoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Murat Erkan ve Borsa İstanbul Genel Yöneticisi Hakan Atilla birer konuşma yapacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Devrilen traktörde az daha canından oluyordu