a

‘Türk lirasına güvenen herkes kazanacak’

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Albayrak, Twitter hesabından, Borsa İstanbul’un yükselişine ilişkin paylaşımda bulundu. Paylaşımında, aralarında Almanya, Fransa, Çin ve İngiltere gibi ülkelerin bu yılki borsa performanslarının nokta aldığı grafiğe de konum veren Albayrak, “Borsa İstanbul, yılbaşından bu yana artan yatırımcı ilgisiyle yükselişini adım adım devam ettirerek 2020 yılının kayıplarını geri alan az sayıda borsadan biri oldu. Türk lirasına güvenen, Türk varlıklarına ve şirketlerinin büyüme hikayesine inanan herkes kazanacak” tabirlerini kullandı.

Itimat endeksi artışını kıymetlendiren Bakan Albayrak, şunları söyledi: “Güven endeksi haziran ayında bir evvelki aya nazaran; hizmette yüzde 8.5, perakendede yüzde 9.3 ve inşaatta yüzde 33.1 arttı. Ekonomik İstikrar Kalkanı ile verdiğimiz destekler, sektörel itimat endekslerimize de yansıdı. Olgular bu güçlükle süreçten güçlenerek çıkacağımıza olan inancımızı destekliyor.”

DEVLETLERIN BORSA PERFORMANSI (1 OCAK – 23 HAZİRAN %)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sarma sigaraya abluka Meclis’te