a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Turgut Altınok emeklilere muştuları arka arda sıraladı!

Turgut Altınok emeklilere muştuları arka arda sıraladı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Lider Adayı Turgut Altınok, Ankara’nın her noktasını karış karış gezip vatandaşlarla temas etmeyi sürdürüyor. Sincan’daki Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışında konuşan Altınok, “Emeklerimize ayda 5 bin lira toplumsal refah dayanağı vereceğiz. Doğalgaz takviyesi 1.000 lira vereceğiz. Kart vereceğiz, yeniden 2 bin 500 liralık bir kart vereceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı ABB Adayı Turgut Altınok, seçim çalışmalarını soluksuz sürdürüyor. AK Parti Ankara Vilayet Teşkilatı ile kol kola çalışmalarını sürdüren Altınok’un son durağı Sincan Belediyesi tarafından inşa edilen Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışı oldu. Altınok burada, “Emeklerimize ayda 5 bin lira toplumsal refah dayanağı vereceğiz. Doğalgaz dayanağı 1.000 lira vereceğiz. Kart vereceğiz, yeniden 2 bin 500 liralık bir kart vereceğiz” formunda seçim vaadinde bulundu.

Sincan Belediyesi tarafından inşa edilen Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışı Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Lider Adayı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, AK Parti Sincan Belediye Lider Adayı Murat Ercan, AK Parti Vilayet Gençlik Kolları Lideri İdeal Efe Demirhan, ABB Küme Başkanvekili Fatih Ünal, AK Parti Sincan İlçe Lideri Mustafa Özcan ve MHP Sincan İlçe Lideri Nihat Oğuz Alkan’ın iştirakiyle yapıldı.

“SİNCAN’DAN EN AZ YÜZDE 75  OY İSTİYORUZ”

Açılışta yaptığı konuşmada Sincan’dan yüksek oranda oy istediklerini belirten Altınok, “Mahallenizi sokaklarınızı ve bu Başkent’imizin, aziz Ankara’nın her köşesini eserler ve hizmetlerle donatacağız. Buna inanıyor musun Sincan? Sincan yüzde 75 takviye verecek mi? Yüzde 100’ünü istiyoruz. Hangi partiye oy verirse versin. Bütün kentin hizmetkârı olacağız. Ayırmadan, bütün kentin, bütün kentin hizmetkarı olacağız. Sonuçta kim kazanacak? Ankara kazanacak inşallah. Sizler kazanacaksınız. Çocuklarımız ve torunlarımız kazanacak. Rabbim nasip ederse” dedi.

“EN ÜCRA KÖYDEKİ VATANDAŞIN AYAĞI ÇAMURA DEĞMEYECEK”

Altınok, Malıköy’de yaptığı konuşmada, “İki yıl içerisinde Ankara’nın köylerini, köyden mahalleye dönen yerler dâhil olmak üzere Avrupa standartlarına kavuşturacağız. Yani altyapısal manada kanalizasyonlarını, sularını yapacağız. Cumhuriyetimizin başşehrinde hala su olmayan köyler var. Nüfusu büyük olan köylerimize ise spor tesisleri yapacağız. Her köyden de belediyemize personel alacağız. Parklara, spor tesislerine bakacak eleman alacağız. Oralar pırıl pırıl olacak. Ankara’mızın en ücra yerinde yaşayan vatandaşımın bile ayağı çamura değmeyecek. Biz bunu Keçiören’de yaptık.” dedi.

“KENDİ KENDİNE YETEN BAŞŞEHİR YAPACAĞIZ”

Çitçiye dayanak vereceklerini de söyleyen Altınok, “Ankara’mızın köylerinin mâkus talihi değişecek. Tarım planlamasını yapıp kendi kendine yeten bir başşehir yapacağız. 7 ilçemizde termal sular var, bunlardan faydalanacağız. Afyon Sandıklı domates ihraç ediyor, Ankara neden etmesin. Kışın dahi Ankaralı sebzesini kendi kentinden temin edecek. Bu halde maliyet düşecek. Vatandaş daha uygun, ucuza kentimizde ürettiğimiz zerzevatları tüketecek. Buna yaz diyorum, kış da dâhil. Toprak tahlili yapacağız, tahlile nazaran çiftçilerimize tohumlar vereceğiz. Büyükşehirde olmayan sera Keçiören Belediyemizde var. O serada milyonlarca fide üretiyoruz cet tohumundan. Fiyatsız bir formda bu tohumları bütün Ankara’ya dağıtacağız. Konutunda, balkonunda yetiştirsin. Konağı olmayan köylerimizin konağını yapacağız, mezarlığı bakımsız olanları yapacağız, morg muhtaçlığı olan köylerimiz varsa onları halledeceğiz. Ayrıyeten ürettiğinizi satabileceğiniz pazar yerleri yapacağız, şu anda yollarda satılıyor. Buralarda ne güvenlik ne de lavabolar var, hoş satış yerleri yapacağız. 2 yılda en geç bunlar tahlile kavuşacak” sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bir parti daha İstanbul adayını açıkladı… ‘Nüfus 5 milyona düşecek!’