a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Trump’ın yeğeninin yazdığı kitaba ihtiyati önlem kararı getirildi

Trump’ın yeğeninin yazdığı kitaba ihtiyati önlem kararı getirildi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

ABD Başkanı Donald Trump’ın kardeşi Robert Trump, yeğeninin yazdığı ve bu ay içinde yayınlanacak mahrem ve skandal haberler içeren kitaba ket olunması için duruşmaya başvurmuştu. 

Temmuz ayında yayımlanması beklenen ve Trump’la ilgili sırları ifşa edeceği argüman edilen kitabına ihtiyati önlem kararı getirildi.

Mary Trump’ın yayınevi kitabı, “Donald Trump’ın ve onu o yapan toksik ailesi hakkında bilinmeyenleri ortaya çıkaracak” biçiminde tanımlıyor.

New York’taki bir duruşmanın kitabın yayımlanmasına ihtiyati önlem kararı getirmesinin akabinde Mary Trump salı günü temyize başvurmuştu.

ABD Başkanı’nın kardeşi Robert Trump, “Çok Fazla ve Asla Ehliyetli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı” isimli kitabın yayımlanmasını Mary Trump’ın 2001’de imzaladığı zımnilik mukavelesini ihlal ettiği gerekçesiyle engellemeye çalışıyor.

Kitabın, Simon & Schuster Yayınevi’nden 28 Temmuz’da çıkması planlanıyor.

Mary Trump’ın avukatı Ted Boutrous yaptığı yazılı açıklamada kararı “ABD Anayasası’nın ihlali” olarak yorumladı.

Açıklamada, “Kitap, seçimlerin yapılacağı bir yılda vazifedeki bir Başkan hakkında kamu için büyük önem arz eden hususları ele alıyor ve bir gün bile bekletilmemeli” denildi.

Robert Trump’ın avukatı Charles Harder ise Mary Trump’ın bu “menfur” aksiyonlarına karşı “mümkün olan her yola” başvuracağını açıkladı.

Bir psikolog olan Mary Trump’ın, Trump ailesinin vergi meseleleri ile ilgili haberlerinde New York Times gazetesine haber sızdırdığı tez edilmişti.

Mary Trump, amcası Donald Trump’ı Twitter üzerinden de eleştirmişti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Açlıkla sınanan Lübnan’da Elektrik Kurumu’ndan, elektrik üretiminin durabileceği uyarısı