DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Trakya Üniversitesi Balkanlara seslenecek

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nde kurulan çağdaş stüdyoları, üstün teknik donanımı, varlıklı müzik arşivi ve teknolojik altyapısıyla üniversitenin, kentin, bölgenin ve Balkanların vizyonuna yeni bir soluk getirecek “Trakya Üniversitesi Radyosu, Radyo Günebakan”da deneyimli öğretim görevlileri misyon yapacak.

Edirne’nin ve bölgenin toplumsal ve kültürel hayatına katkı sağlamak, Trakya Üniversitesi’nde hayata geçirilen çalışmaları kamuoyuna şeffaf bir şekilde aktarmak, eğitsel faaliyetler gerçekleştirmek, kentin ve bölgenin güçlü sesini tüm dünyaya ulaştırmak hedefiyle kurulan “Trakya Üniversitesi Radyosu, Radyo Günebakan” internet ortamında (www.trakya.edu.tr adresindeki “Radyo Günebakan Canlı Dinle” bağlantısı) test yayınına başladı.

Balkanların vizyonuna yeni bir soluk getirecek

Hali hazırda yalnızca müzik yayınıyla devam eden test sürecinin tamamlanmasının akabinde, kısa müddet içerisinde FM 108.0 frekansı üzerinden tüm bölgeye, internet üzerinden ise Balkanlar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına yayın yapacak olan Radyo Günebakan, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’nde kurulan çağdaş stüdyoları, üstün teknik donanımı, güçlü müzik arşivi ve teknolojik altyapısıyla üniversitenin, kentin, bölgenin ve Balkanların vizyonuna yeni bir soluk getirecek.

Deneyimli öğretim görevlileri misyon yapacak

Kar emeli gütmeden Trakya Üniversitesi Rektörlüğü çatısı altında yayın hayatına başlayan, ufuk açacak varlıklı program içeriğiyle tüm dinleyicilerin hayatına kıymet katacak olan Radyo Günebakan’da, radyoculuk geçmişi bulunan deneyimli bir takım vazife yapacak. Radyo Günebakan’ın Genel Yayın Yönetmenliği vazifesini Dr. Öğretim Üyesi Başar Hatırnaz üstlenirken, Program Sorumlusu Öğr. Gör. Parıltı Yılmaz Ercin, Teknik Departman Sorumlusu ise Öğr. Gör. Fatih Ök olacak. Program üretimcileri ile birlikte grubu her geçen gün daha da genişleyecek olan Radyo Günebakan’da, Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı ve Öğr. Gör. Inanç Çentik idari ve teknik departmanda, Öğr. Gör. Düş Delice program departmanında sorumluluk üstlenirken Zekiye Taş teknisyen olarak vazife alacak. Logo dizaynını Trakya Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İlter Alkan’ın yaptığı Radyo Günebakan, Trakya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Ünitesi ile iş birliği ve uyum içinde çalışmalarını yürütecek.

Tüm paydaşlara açık olacak

Tıpkı zamanda bir eğitim fonksiyonuna sahip olan Radyo Günebakan, Trakya Üniversitesi’nin öğrencilerine radyoculuk alanında çok önemli bir deneyim kazanma imkanı sunacak. Radyo Günebakan’ın kapıları, yayın ilkeleri ve yayın siyaseti doğrultusunda, Üniversite, kent ve bölgedeki tüm paydaşlara açık olacak.

Bölge halkını nitelikli yayınlarla buluşturacak

Radyo Günebakan’ın test yayını sürecindeki ilk ziyaretçisi olan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, radyonun stüdyolarını ve kayıt odalarını gezerek incelemelerde bulundu. Radyo Günebakan Genel Yayın Yönetmeni Dr. Öğr. Üyesi Başar Hatırnaz’dan çalışmalar ile ilgili bilgi alan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Üniversitemiz ve kentimiz için bir pencere misyonu üstlenecek olan radyomuz bilimsel, akademik, sanatsal, sportif, toplumsal ve kültürel program karmasıyla öğrencilerimizi, akademisyenlerimizi, idari takımımızı ve elbette bölge halkını nitelikli yayınlarla buluşturacak” dedi.

Birinci konuk rektör Tabakoğlu olacak

Radyonun ilk programlarından biri “Geleceğe Köprü” ismindeki program olacak. Trakya Üniversitesi’nin sloganından esinlenerek tasarlanan programın ilk konuğu ise Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olacak. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, programda geçmişten bugüne Trakya Üniversitesi’ni, üniversitede yaşanan değişimi anlatarak, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi vererek, tercih sürecindeki aday öğrencilere seslenecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kayseri’de silahlı hengame: 1 ağır yaralı