fbpx
a
reklam

TKM’de ‘Bizim Seslerimiz’ yankılandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü’nün ‘Bizim Seslerimiz’ solo konserinde

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü’nün ‘Bizim Seslerimiz’ solo konserinde müzikseverler, Karadeniz’den Azerbaycan’a, Trakya’dan Doğu Anadolu’ya kadar uzanan ezgilerle keyif dolu bir gece geçirdi.

Tayyare Kültür Merkezi’nde, şefliğini Altan Göl’ün yaptığı konserde Nilüfer Göl, Nurullah Söylemez, Edanur Güner, Serhat Doğan, Cemile Kara Polat, Gıyasettin Tok, Çağrı Kalaycı ve Muhammet Muhittin solist olarak yer aldı. Solistler; Karadeniz’den Orta Anadolu’ya, Azerbaycan’dan Doğu Anadolu’ya, Trakya’dan Marmara’ya doğru her yöreden eserler seslendirerek Anadolu’nun sevilen türkülerini dinleyicilerine sundu.

Konser, solistlerin beraber seslendirdikleri ‘Bursa köy güvendeleri’ ve ‘Bindim atın birine’ türküleriyle son buldu. Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü halk oyunları ekibinin gösterileriyle zenginleştirilen konser, izleyenlerden tam not aldı. Gecenin sonunda Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik, Şef Altan Göl ve bütün solistlere çiçek takdim etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kavaklı’da Riskli Binaların Yıkımı Sürüyor

HIZLI YORUM YAP