a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Teröristbaşı hava savunma talep etti: ABD “çekilmeyeceğiz” teminatı verdi

Teröristbaşı hava savunma talep etti: ABD “çekilmeyeceğiz” teminatı verdi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Terör örgütü PKK/YPG uzantısı Suriye Demokratik Güçleri (SDG) elebaşı “Mazlum Kobani” kod isimli terörist Ferhat Abdi Şahin, İngiliz haber ajansı Reuters’a konuştu.

7 Ekim’de İsrail-Hamas ortasında patlak veren savaşın akabinde İran yanlısı kümeler, Suriye ve Irak’ta ABD üslerine yüzlerce akın gerçekleştirdi. Bu hücumlardan, ABD’nin desteklediği terör örgütü SDG de nasibini aldı. İran yanlısı bir kümenin son atağında, 6 terörist öldü. Türkiye de örgütün petrol havzaları dahil çok sayıda tesisine operasyon düzenlemişti.

HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ TALEBİ

Bu durumdan şikayet eden teröristbaşı Şahin, Kuzey ve Doğu Suriye’de daha fazla hava savunmasına muhtaçlık duyduklarını söyledi.

ABD’den hava savunma yeteneklerinin artırılmasını talep eden SDG, halihazırda stratejik petrol alanları ve yaklaşık 900 ABD askerine mesken sahipliği yapan alanlar dahil olmak üzere Suriye’nin değerli bir kısmını işgal altında tutuyor.

ABD “ÇEKİLMEYECEĞİZ” TEMİNATI VERDİ

ABD kuvvetlerinin bölgeden çekilme ihtimaline ait tezleri da pahalandıran Şahin; ABD Dışişleri Bakanlığı, Beyaz Saray ve Pentagon’dan buradaki ABD güçlerinin çekilmeyeceğine, kalmaya devam edeceğine dair teminat aldıklarını söyledi.

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’ye F-16 satışı: ABD Kongresi’nin müddeti doldu, mani kalmadı