32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Kovid-19 önlemleri nedeniyle konutlarında kendi imkanlarıyla çalışan tekerlekli kayakçılar, Türkiye Kayak Federasyonunca (TKF) düzenlenecek şampiyonalara hazırlanıyor. Imalatı devam eden Bitlis-Tatvan etraf yolu ile kentin değişik mahallerinde antrenörleri nezaretinde kondisyon depolayan kayakçılar, müsabakalarda başarılı sonuçlar almayı hedefliyor.
Doymaz: “Kovid-19 bizi ve ülkemizi çok etkiledi”
Kuzey Disiplini Kayak Antrenörü ve TKF Kuzey Disiplini Teknik Şurası Üyesi Sedat Doymaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19 önlemleri kapsamında uzun zamandır spora ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlattı.
Sıradanlaşma süreciyle birlikte antrenmanlara başladıklarını lisana getiren Doymaz, şöyle konuştu:
“Sosyal aralığımızı koruyarak spor yapıyoruz. Yaklaşık 60 sporcumuz var. Tamamını antrenmana almıyoruz. Bu yıl yeni katılan sporcularımızla antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Kovid-19 bizi ve ülkemizi çok etkiledi. Kayaklı koşu bilhassa güce ve kondisyona dayalı bir branş olduğundan, süreklilik istiyor. Sporcu bir hafta çalışmadığında, toparlanma süreci güç oluyor. İnşallah bir an evvel bu virüsten kurtulur ve antrenmanlarımızı daha verimli yaparız.”
Sporculardan Halil İbrahim Doymaz ise 6 yaşından beri bu sporla uğraştığını belirterek, “Kovid-19 nedeniyle uzun müddettir kayak yapamıyorduk. Sıradanlaşma süreciyle antrenmana başladık ve günde 2 saat çalışıyoruz. Hedefim Türkiye şampiyonu olmak ve yurt dışında ülkemi temsil etmek.” tabirlerini kullandı.
Ekaterina Vetkova, Türkiye’de şık bir dönem geçirmek istiyor