a
  • Haberyum
  • Gündem
  • TBMM Başkanvekili Gök aday olmayacağını açıkladı

TBMM Başkanvekili Gök aday olmayacağını açıkladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

TBMM Başkanvekili Levent Gök, “Kadın milletvekillerimize ve yeni yüzlere fırsat tanımak emeliyle yapılacak parti içi seçimlerde TBMM Başkanvekilliğine aday olmayacağımı söz ediyorum” dedi.

Gök, CHP TBMM Küme Içtiması çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin TBMM Başkanlık Divanı’nda CHP’ye düşen üyeliklere yönelik yapılacak seçimi hatırlatması üzerine Gök, “Aldığım bütün hizmetlerde muayyen bir periyot hizmet yaptıktan sonra yeni arkadaşlara, yüzlere yan açılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

HATUN MİLLETVEKİLİ VURGUSU

Partinin, küme başkanvekillerinin hizmetlerine devam etmesine ait karar alınca küme başkanvekilliğini düşünen bayan milletvekillerinin aday olma durumunun kelam konusu olamadığına işaret eden Gök, “CHP, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olarak bilhassa bayanlara seçme ve seçilme hakkını veren bir başkanın partisi olarak hatunların temsiliyetini en güçlü konumda tutmak zorundadır” diye konuştu.

Gök, “CHP’nin hatun milletvekillerinin temsilinin sağlanmasını her yanıyla düşünmek ve gerçekleştirmek durumundayız. Binaenaleyh ben, CHP takımlarının TBMM Başkanlığı hizmetinde bir bayan milletvekilini düşünmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

“YENİ YÜZLERE FIRSAT TANIMA AMACIYLA”

TBMM Başkanvekili Gök, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“TBMM Başkanvekilliğinde bir bayan milletvekilimizin temsiliyle CHP, hem söylemleriyle hem de aksiyonlarıyla çok kıymetli bir dönüşüme imza atmış olur. Ben buna fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Münhasıran Türkiye’de bayana yönelik şiddetin arttığı, hatunların her yandan ağırlıkla karşılaştığı bir devirde bizim birincil hizmetimiz hatunları güçlü kılmak ve onları hayatın her yerinde güçlü konumlarda pahalandırmak olmalıdır. Bu nedenle ben, CHP’nin bir hatun milletvekilinin TBMM Başkanvekilliği hizmetini layıkıyla yapacağına inanıyorum ve bunun da topluluk için çok değerli olduğuna inanıyorum. Bayan milletvekillerimize ve yeni yüzlere fırsat tanımak maksadıyla yapılacak parti içi seçimlerde TBMM Başkanvekilliğine aday olmayacağımı söz ediyorum. Parti içi seçimimiz perşembe günü tamamlandığında siyasi etik gereği de seçilen arkadaşımı makama oturttuktan sonra TBMM Başkanvekilliği vazifemden de resmen ayrılacağım.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İnternet hizmeti alamayan muhtar evvel kabloları kesti, sonra direkleri parçaladı