a

Tatlı su solcuları sizi!

Bursa’daki sol diye kendini tanımlayan kesimlere bayılıyorum gerçekten. Onlar olmasa nasıl eğleniriz, nasıl güleriz biz! Öyle güzel bir dünya kurmuşlar kendilerine, minnak minnak mevzulardan devrim çıkarıyorlar akıllarınca.

Bursa’daki sol diye kendini tanımlayan kesimlere bayılıyorum gerçekten. Onlar olmasa nasıl eğleniriz, nasıl güleriz biz! Öyle güzel bir dünya kurmuşlar kendilerine, minnak minnak mevzulardan devrim çıkarıyorlar akıllarınca. İlahi bizim tatlı su solakları ya. 

Hafta sonu İnşaat Mühendisleri Odası’nın genel kurulu vardı. 28 yıl sonra ilk kez kendisini Çağdaş diye tanımlayan tayfa kazandı seçimi.

Hepi topu bir oda seçimini Çağdaş (!) arkadaşlar kazandı. Vay anasına solaklar toy kurmuş bayram ediyor. Sebep? Büyük değişim başlamış! Neymiş o?  İktidara geleceklermiş. Hedi len ordan. 

Seçimi kazanan Çağdaş Mühendisler Grubu ne yapmış peki? Bütün çağdaşlıklarını göstermek için doğru meyhaneye. Kurmuşlar rakı masalarını, sabaha kadar sosyal medyadan rakı masasında devrim yaptıkları görüntüleri paylaşmışlar. 

Sevsinler len sizin çağdaşlığınızı. Çağdaş kelimesi bunların kafasında sadece çilingir sofrasına gidiyor. Rakı yanına beyaz leblebi ne güzel çağdaş oluyorlar inanmazsınız!

Dün ve bugün bakıyorum sosyal medyaya, iktidara geliyorlar, belediyeleri alıyorlar, ülkeyi rahatlatıyorlar vs vs. 

Yav hepi topu bir oda seçiminde solaklar kazanmış. Ligde başlamadan hazırlık maçı kazanan takımın kendisini şampiyon ilan etmesi kadar komik ve dramatik!  

O değil bu kafayla solcu vatandaşları da her defasında gaza getirip sandık gelince her defasında büyük hüsran yaşamalarına neden oluyorlar.

Bunların yatacak yeri yok. Bunlara inanan insanlar gaza gelip rüyalara damlıyorlar. 

Şu solcu yazar tayfasıyla Halk TV ve Sözcü’den kurtarmak lazım kitleyi. Onlar atıyor yalanı, bunlar inanıyor. Sonra hüsran. 

Ya arkadaş her defasında bu işi gücü sallamak olan sahte solculara inanmayın. Bak sonunda üzülüyorsunuz.  Öyle bunların demesiyle iktidar falan değişmiyor. 

Hem zaten yerelde iktidar oldukları yerlere bir bakın. Misal Nilüfer diyince aklınıza ne geliyor? Rant, rant çetesi, Raht havuzu. Halkla ilgili bir şey var mı? 

Yok.

 Eee sen solcusun, halkçısın ama senin desteklediğin belediyenin olduğu bölge sadece rantla anılıyor. Halk? O sadece nutuklarda. 

Misal Mudanya! 

Geçen hafta İsmet Karaca ile Mustafa Bozbey gitmiş Mudanya’ya. Gittiklerine bin pişman geri dönmüşler. Neredeyse ahali topa tutacakmış bunları. Hayri Türkyılmaz’ı da alın gidine getirmişler. 

Şayia o ki İsmet Karaca, Ankara’nın dikmeni bir daha gelirsem öpün beni diyerek fıymış Mudanya’dan. 

Gemlik derseniz bir iki göz boyama dışında hizmetsizlikten kurumuş durumda. Başkan rakı masasından kalksa hizmet edecek ama bir türlü kalkamıyor.

Eee şimdi CHP bir de Bursa’yı idare edecekmiş. Len önce elinizdeki ilçeleri idare edin de millet görsün. Oraya bakıp da CHP’yi kim oy verir Allah aşkına. 

CHP seçmenine son sözüm. Bakmayın bu solumsu gibi rol yapan tatlı su solaklarına siz. Umudunuzu da bu tiplere bağlamayın. Önce onlardan kurtulmak zorundasınız. 

Çayı koyun ve yeniden başlayın. 

Kemalist CHP’yi inşa etmeye. 

Yoksa hayalleriniz her zamanki gibi hep yarıda kalır. 

Benden uyarması. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dil Millet Olmanın Temel Unsurudur!