DOLAR

32,4258$% 0.33

EURO

35,1563% 0.69

GRAM ALTIN

2.387,03%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

TAM ALTIN

15.567,00%-1,62

BİST100

10.138,97%-1,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Taban’dan alt yapı müjdesi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

İnegöl Belediye Yöneticisi Alper Taban, dün yağan yağmur sonrası Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ile altyapıyla ilgili yaptıkları görüşmelerde yağmur suyu çalışmalarının Süleymaniye Mahallesi kesimine kadar tamamlanması ve taşmaların önlenmesi ismine çalışmaların başlayacağını duyurdu.

Belediye Lideri Alper Taban, Mesudiye Mahallesi 1. Şık Sokak yerinde devam eden yol açma çalışmalarını alanında inceledi. 1700 metrelik yeni yol yapılmasına ait devam eden ve 1000 metrelik kısmı tamamlanan yolda 700 metrelik kalan kısım için de çalışmalar sürerken, Yönetici Taban inceleme sırasında altyapıyla ilgili de haberler verdi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Alper Taban, “Mesudiye Mahallemizde devam eden yol açma çalışmalarını tarafında inceliyoruz. Dün ağır yağmur nedeniyle taşmalar meydana geldi. Bunlarla ilgili olarak BUSKİ Umumi Müdürlüğümüz ve İnegöl’deki BUSKİ Müdürlüğümüzle de gerekli görüşmeleri yaptık. Şuan inşallah Kalburt mevkiinden dereden gelen yağmur suyu çalışmasını Süleymaniye hattına kadar tamamlayıp, kentin en düşük kesimi olan Süleymaniye hattındaki o ortamdaki şişmelerin, taşmaların önüne geçmek için çalışmayı başlatıyoruz. Büyükşehir Belediye Liderimizle sabah bir görüşme yaptık. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Talimatını verdi ve çalışma başlayacak. Kentin muhtelif yanlarında de tekrar emsal şişmelerin olduğu mekanlar var. Ancak küçük dokunuşlarla çözülen taraflar de var. İnşallah bunları biz gündemimizden çıkarmak istiyoruz. Zati büyük ve maliyetli olan altyapı yatırımları bir biçimde başladı. Onlar tahminen uzun soluklu dönüşümler olacak lakin bir de kısa vadede yapılması gerekenlerin de adımlarını attığımızı kamuoyunun bilmesini istiyorum. Evet, muaheze güzle şey, ben bunu kendime alıyorum. Burada bir eksik varsa bunları düzeltmek bizim sorumluluğumuzda. Fakat hiç kimsenin kuşkusu olmasın biz tüm mahallelerimizde bu eksikleri bir bir gidereceğiz” dedi.

1700 metre yeni yol açılıyor

Devam eden yol açma çalışmasına ait de haber veren Taban, “Mesudiye Mahallemizde tekrar bir muhtaçlığımız olan yol açılmasıyla ilgili süreci işletiyoruz. 1. Şık Sokak üzerinde yaklaşık 1700 metrelik bir yolun evvel temelinin oluşturulmakla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bunlar tamamlandığında buradan çabucak altımızdaki karayoluna rahatlıkla erişebiliyor olacağız. Velev bizler de şantiyemizdeki araçların çıkışlarını bu yerden yapalım istiyoruz ki Mesudiye Mahallemizin iç kısmından büyük araçlar işlemesin. Yolun şuanda 1000 metresini açmış bulunuyoruz. Kalan 700 metresini de tamamlayacağız. Tekrar buradan Ahmet Türkel Etraf Yolumuzun son etabının çıkış noktasından Mesudiye aksını karşılayan 2 kilometrelik bir hattımız var. Orası da programımızda. Orayı da açtığımızda alternatif olarak geçiş güzergahlarını bağlamış olacağız. Buradan da yaptığımız beton yol pratiğinden Alanyurt’a kadar bağlanabilecek vatandaş kolaylıkla” sözlerinde bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Akar, NATO Umumî Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü