a
  • Haberyum
  • Bursa
  • SunExpress, ücretsiz tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı

SunExpress, ücretsiz tahliye uçuşlarını 20 Şubat’a kadar uzattı

  • Bugüne kadar 125 özel uçuşla zelzele bölgesinden 9400’den fazla kişiyi tahliye etti
  • Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar fiyatsız olarak gerçekleştirecek
  • Almanya’da toplanan yardımların taşınması için hava köprüsü kurdu

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, sarsıntı bölgesinden fiyatsız tahliye uçuşlarına devam edeceğini duyurdu. Hava yolu, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar fiyatsız olarak gerçekleştirecek. Uçuşlar için SunExpress web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden fiyatsız rezervasyon yapılabiliyor.

SunExpress, arama-kurtarma ve sıhhat takımlarını zelzele bölgesine ulaştırmak emeliyle bugüne kadar toplam 125 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel uçuşlarda 4500’den fazla arama-kurtarma ve sıhhat grubunu bölgeye taşıyan SunExpress, bu uçuşların dönüş seferlerinde de sarsıntıdan etkilenen 9400’den fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı. 

Hava yolu, AFAD başta olmak üzere tüm resmi yetkili kuruluşlar aracılığıyla gelen 161 ton yardım materyalini fiyatsız kargo hizmeti vererek sarsıntı bölgesine ulaştırdı.

Yardımlar için Almanya’dan hava köprüsü kurdu

SunExpress, Türkiye ile Almanya ortasında köprü kurarak medikal takım, ekipman ve toplanan başka gereksinimleri zelzele bölgesine ulaştırıyor. SunExpress, 12 Şubat’ta Almanya’dan 30 kişilik sıhhat grubunu tıbbi ekipmanlarıyla birlikte Adana’ya ulaştırdı.

Yurt dışından gelen yardımları da sarsıntı bölgesine ulaştıran SunExpress, Frankfurt’ta toplanan yardımları Antalya’ya taşıyarak AFAD uyumuyla muhtaçlık sahiplerine ulaştırıyor. Ayrıyeten, 30 jeneratörü de Lufthansa Kargo iş birliği ile Berlin’den Türkiye’ye getirecek.   

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’nin en kapsamlı deprem projesi İzmir’de yürütülüyor