a
  • Haberyum
  • Bursa
  • SunExpress, bilet değişiklik ve iptal hakkını 31 Mart’a kadar uzattı

SunExpress, bilet değişiklik ve iptal hakkını 31 Mart’a kadar uzattı

  • SunExpress, 14-28 Şubat 2023 tarihleri ortasında planlanan tüm yurt içi uçuşları için yeni uçuş tarihi en geç 31 Mart 2023 olacak halde fiyatsız bilet değişikliği ve iptal hakkı sundu  
  • Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşlarını 20 Şubat’a kadar fiyatsız olarak gerçekleştirmeye devam ediyor
  • Bugüne kadar 200 özel uçuşla sarsıntı bölgesinden 11 binden fazla kişiyi tahliye etti

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, geçtiğimiz hafta ülkemizde yaşanan zelzele felaketi nedeniyle seyahat planlarını değiştirmek yahut askıya almak isteyen tüm yolculara, 5 Şubat 2023 tarihinden evvel yaptıkları ve 14-28 Şubat 2023 tarihleri ortasında planladıkları tüm yurt içi uçuşları için yeni uçuş tarihi en geç 31 Mart 2023 olacak halde fiyatsız bilet değişikliği ve iptal hakkı sunduğunu duyurdu. 

SunExpress, sarsıntı bölgesinden gerçekleştirdiği fiyatsız tahliye uçuşlarını da 20 Şubat’a kadar uzattığını açıklamıştı. Yolcular, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Hatay ve Mardin kalkışlı tüm yurt içi uçuşları için SunExpress web sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden fiyatsız rezervasyon yapabilecek.

SunExpress, arama-kurtarma ve sıhhat gruplarını zelzele bölgesine ulaştırmak maksadıyla bugüne kadar toplam 200 özel uçuş gerçekleştirdi. Düzenlediği özel uçuşlarda yaklaşık 5000 arama-kurtarma ve sıhhat takımını bölgeye taşıyan SunExpress, bu uçuşların dönüş seferlerinde de zelzeleden etkilenen 11 binden fazla kişinin bölgeden tahliyesini sağladı. 

Hava yolu, AFAD başta olmak üzere tüm resmi yetkili kuruluşlar aracılığıyla gelen 174 ton yardım materyalini fiyatsız kargo hizmeti vererek zelzele bölgesine ulaştırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kızılay Gönüllü Şefler Milyonlarca Kap Yemek Yaptı