a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Son dakika | Fenerbahçe Datome ile yollarını ayırdı

Son dakika | Fenerbahçe Datome ile yollarını ayırdı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Fenerbahçe Beko, Gigi Datome ile karlışıklı anlaşarak yolların ayrıldığını açıkladı.

İşte resmi siteden yapılan açıklama

2015-16 serisinden bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi muvaffakiyetlerin en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut ahdini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir grupta devam etme kararı almıştır.

Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği müddet boyunca kadromuza ekleri, sadece attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sonlu kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Grubumuzun asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.

Ekibimize basketbol oyununun her anında ve meydanında üstün ekleri olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki alanını çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı eklerden ötürü teşekkür eder, kariyerinin geride kalan kısmında kendisine sonsuz muvaffakiyetler dileriz.

Datome veda iletisi yayınladı!

Fenerbahçe oyuncusu olarak yaptığım ilk paylaşımı tekrar okudum, beş yıl önceydi. Mümkün olan en üst seviye ve amaçlar için oynamak, kadromun alacağı sonuçlara en düzgün formda ek vermek istiyordum.

Geride kalan beş yıl hepsini kapsadı. Hem de en ağır ve tatminkar halde… Sırf dokuz kupa, peş peşe dört Final Four ve elbette 2017 yılındaki EuroLeague şampiyonluğu açısından değil. Yalnızca aldığımız keyif ve beni her zaman çocukları ve gurur kaynakları üzere hissettiren sevgili taraftarlarımıza yaşattıklarımız açısından da değil. Fakat asıl olarak, buraya ilk geldiğim andan itibaren hissettiğim aidiyet duygusu olarak… Fenerbahçe’ye, İstanbul’a ve velev Türkiye’ye ilişkin her mutlululuğu, her başarıyı ve her tatmini benimmiş üzere hissettim. Zira Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye benim bir modülüm oldu.

Sizlere nitekim kalbimin en derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimde yeni bir meydan okumaya atılmama müsaade veren kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür etmem gereken çok insan var ve ben listeleri sevmiyorum. Şahsî olarak teşekkür etmem gerekenlere ulaştım. Burada da bana özgüven ve sorumluluk veren, destek olan, güvenen, daha düzgün bir insan ve oyuncu olmama yardımcı olan ve nasıl kazanacağımı öğreten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu küme, tüm Fenerbahçe Ailesi’ni, Fenerbahçe’de oynarken çalıştığım iki başkanımdan beni alkışlayan son taraftara kadar herkesi kapsıyor.

Nitekim teşekkür ediyorum. Bu beş senede, Fenerbahçe forması için her şeyimi verdiğimi hissettim, lakin karşılığında sizlerden çok daha fazlasını aldım.

Her zaman sizin olan,

Gigi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sözcüsü ‘açılacak’ dedi ama komşunun sınırı ‘kapı duvar’