a

Sol yumrukla bitmiyor iş!

Bu bizim solcular gerçekten akademik düzeyde incelenmesi gereken bir yapıya sahipler. Sol yumruk kaldırıp iki klişe slogan atarak solcu olduklarını sanıyorlar ama olmuyor işte. 

Bu bizim solcular gerçekten akademik düzeyde incelenmesi gereken bir yapıya sahipler. Sol yumruk kaldırıp iki klişe slogan atarak solcu olduklarını sanıyorlar ama olmuyor işte. 

Düşün solcusun halkçısın ama aynı zamanda işverensin. İşçine baskı yapıyorsun istediğin sendikaya üye olması için. 

Başka sendikaya üye olursa da kapı dışarı ediyorsun. Emek en büyük değerdi hani. İnsanlar tercihleri yüzünden işlerinden olmamalıydı hani? 

Sevsinler la sizin solculuğunuzu. 

CHP’nin iki Nilüfer Belediye Meclis üyesinin başrol oyuncusu olduğu bir dramı anlatayım size.  CHP Nilüfer belediye meclis üyesi Murat Yıldırım’ın sahibi olduğu yine CHP’liler tarafından söylenen Technomix fabrikasında kadın işçiler haklarını istedikleri için bir kalemde işten çıkartılıyor. Fabrikanın insan kaynakları müdürü de yine CHP’li Meclis Üyesi Tuğçe Savaş Hanım (!) 

Önceki gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ydü biliyorsunuz.

 CHP’li kadınlar sokaklarda yürüyüşler yaptı, hamasi konuşmalarla gün kutladılar güya. Aynı saatlerde o fabrikanın önünde kadınlar vardı. Ekonominin oldukça zorladığı bir dönemde işlerinden ekmeklerinden edilen kadınlar.

Şimdi şöyle oturup arkanıza doğru yaslanın. 

Bu kadınları yaşam mücadelesi veren kadınları sırf hakları için mücadele ettikleri gerekçesiyle AK Parti’li bir meclis üyesi, bir vekil ya da bir yöneticinin fabrikasından çıkarsa, o fabrikanın önüne yığılıp yerden yere vurmazlar mıydı?

Ki öyle yapılması da gerekir. 

İnsan haklarına, emeğe, kul hakkına sahip çıkmak için bir ideolojiye bağlı olmak değil insan olmak gerekir. 

CHP’li kadınlar işten atılan 10’dan fazla kadın için Dünya Kadınlar Günü’nde o fabrikanın önüne yığılsaydı, daha anlamlı bir etkinlik olurdu şüphesiz. Ama işveren CHP’li yani solcu olunca ses çıkmıyor tabi. 

Sana gelince demokrasi bana gelince keyfim ne isterse… Ne güzel dünya ne güzel solculuk! Arada Bir gelinde şu tatlı su solculuğunuzu bize de anlatın. CHP İl Başkanı, ilçe başkanları, kadın kolları neredeler? Tık yok maşallah.

Baktım Eğitim-İş sendikası gitmiş. Memur sendikası yani. 

Ya nerede kadın dernekleri, sol sendikalar vs. Ha işten atılan kadınlar için Türk Metal Sendikası harekete geçmiş. Sorsan onlar faşist derler. Senin yapmadığın solculuğu, senin yapmadığın emek kavgasını veriyor ama sana karşı veriyor. 

Yok ya vazgeçtim siz bir ara gelin bana ben size solculuğun tarihini, misyonunu vs anlatayım. Neden solcu olmadığımızı da izah edeyim. Zaten siz de değilsiniz solcu. İyi bir şey olsa siz olurdunuz solcu dimi ama ya.

Kadınlar gününde mor kıyafetler giyip, mor pankartlar taşıyarak sözde kadın hakları savunuyorsunuz değil mi? He canım ya! Önce gidin gerçekten emekçi kadınları savununda inanır gibi yapalım. 

Daha şu kadarlık konuda bile partili meclis üyelerine kol kanat geren bir parti Allah muhafaza iktidar olursa, solculara bile nefes aldırmaz bu ülkede diyeyim. 

Neydi slogannnn 

 “Emek en büyük değer”

Yersen…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

OKULLAR TATİL EDİLDİ