a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Sivas Belediyesi 20 Konteyner Araç Deprem Bölgesine Ulaştı…

Sivas Belediyesi 20 Konteyner Araç Deprem Bölgesine Ulaştı…

Sivas Belediyesi tarafından sarsıntı bölgesine gönderilen 20 adet konteyner araç Malatya’ya ulaştı. Kent merkezindeki İnönü Üniversitesi yerleşkesine yerleştirilen araçlar; hekim, hemşire ve sıhhat çalışanlarının barınma muhtaçlığını karşılayacak.

Tüm imkânlarını afet bölgesi için seferber eden Lider Hilmi Alım yönetimindeki Sivas Belediyesi, kentte taziye aracı olarak kullanılan konteyner araçların süratli bir biçimde dönüşümünü yaparak geçtiğimiz günlerde Malatya’ya göndermişti. Bölgeye ulaşan araçlar, İnönü Üniversitesi yerleşkesi içerisine konuşlandırıldı.

Özellikle sıhhat çalışanlarının barınma gereksinimini gidermek gayesiyle gönderilen konteynerler ile birlikte ranza, yatak, uyku seti, battaniye ve ısıtıcı üzere temel gereksinim gereçleri de yer alıyor.

Sevkiyatını hayırseverlerin üstlendiği konteynerler ve gereksinim materyalleri, Belediye Lideri Hilmi Alım ve üniversite yönetimcilerinin nezaretinde yerleştirildi.

Deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için tüm Sivas halkının seferber olduğunu söyleyen Lider Alım, gereken çalışmaların büyük bir hassasiyetle sürdürüleceğini söz etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Efes Selçuk Belediyesi’nden Kente Gelen Depremzedelere Destek