a

Sen ne yaptın Mehmet Kanar!

Bugün size bir belediye başkanı profilinden bahsedeceğim. Belediye başkanı yani eski ismiyle Şehrül Emin. Şahane bir tanımlama ilçenin güvenilir, emin insanı. Saygı duyulan sevilen kişisi.

Bugün size bir belediye başkanı profilinden bahsedeceğim. Belediye başkanı yani eski ismiyle Şehrül Emin. Şahane bir tanımlama ilçenin güvenilir, emin insanı. Saygı duyulan sevilen kişisi.

Harika bir tanımlama ve tam da aslında belediye başkanının olması gereken özelliklerini kapsıyor. Evet belediye başkanlarının birçok görevi var.Şehrin imarından, sosyal yaşamına kadar, çöpünden zabıta hizmetlerine kadar birçok görevi yerine getirmeleri gerekiyor.

Ancak en önemlisi gönüllere girmeleri, herkesin sevgisini kazanması çok daha önemli. Bir yandan pozitif yaklaşımlarıyla kentine azami faydayı sağlayacak ve azami yatırımı yapacak ama diğer yandan herkesin derdine koşacak. Sevinciyle sevinecek üzüntüsüyle hüzünlenecek kısacası.

AK Partinin vatandaşla kucaklaşmak ve sahayı kontrol etmek amacıyla başlattığı Yüz yüze 100 gün projesi kapsamında ziyaret edilen yerleşim yerlerinden biri de Mustafakemalpaşa oldu. Aslında birileri anlatsa bu kadar da değil, abartıyorsundur derdim. Ama bu kez sahada bizzat kendim deneyimledim, kendim gözlemledim ve gerçekten hayranlıkla izledim.

Mustafakemalpaşa’nın gencecik enerji dolu belediye başkanı Mehmet Kanar’dan bahsediyorum. Sokakta büyükler evlat gibi küçükler ağabey gibi karşılıyor. Belli Ki o kadar güzel bir iletişim kurmuş Mustafakemalpaşa ahalisiyle, büyük saygı ve sevgi ile karşılıyorlar her yerde.

Aslında, 3 yılı aşkın dönemdir Mustafakemalpaşa belediye Başkanlığını yürüten Mehmet Kaner’ın ilginç işlerine hep tanık olduk.

Basına yansıyan haberlerden takip ettik. Mesela göreve geldikten sonra ilçenin ihtiyaçlarını tespit edip Ankara çıkartması yapmıştı kendisi. Bir hafta boyunca bakanlıkların kapısında yattı diyebiliriz ilçeye yatırım almak için.

Bir çok yatırım da söküp aldı. Yani tuttuğunu koparıyor Kanar başkan. Büyükşehir Belediyesi ile ve kamu kurumlarıyla kurduğu sıcak ilişkiler,uzakta olmasına rağmen hizmete o kadar yakın tutuyor ki Mustafakemalpaşa’yı. Bir çok belediye başkanının örnek alması gereken bir süreç işletiyor.

Sen belediyenin önüne at masayı sandalyeyi, gelsin vatandaş başkana dert anlatsın. Görmüşsünüzdür mutlaka belediye binası önünde kurulan dünyamın en büyük makam odasını. Biliyor Mustafakemalpaşalılar başkanın meydanda olduğunu hacı teyzem de Ahmet amcam da, Mahallenin çocukları da zamanı geldimi koşup gidiyorlar başkan beyin yanına.

O kadar sevimli bir durum ki anlatamam. Mehmet evladım sohbet etmeye geldim diyende var, başkan amca topumuz varda bize forma alırmısın diyende. Bizim köyün yollarını düzelt evladım diyende var, Mehmet kardeşim bir çay içimi bizim kahveye de uğra diyeni de. Vatandaşa da sevdiriyor kendini bürokrasiye ve siyasete de. Misal Alinur Aktaş, ya da gelen bakanlar bir tek isteğini bile geri çevirmiyor. Doğru istekler doğru dille aktarılıyor anlayacağımız.

Mehmet başkanı son organizasyonda da takip ettik.Belediyeden çıkarken malum meydanın sağı solu hem Pazar hem de çarşı, vatandaşlar, çocuklar,gençler adeta insan seli gibi ona doğru hareket ediyor. Sevgi seli dersiniz ya. Allah aşkına nasıl becerdin bunu Mehmet Kanar?

Bu nasıl güzel bir iletişim bu ne güzel bir etkileşim. Arkadaş o çocuklar sanki babalarının kucağına atlıyor,Kanar da sanki onların babası gibi sarılıyor onlara. Görmelisiniz.

Sen çocuklarla sarmaş dolaş ol. Fotoğraflar çektir. harçlıklarını da unutma. Çocuk olmak var Mustafakemalpaşa’da. Ha o çocuklara birde kendi çocukları katılıyor tabi. Aynı Mehmet Kanar gibi enerji dolu evlatları da. Dolayısıyla onlarda harçlıklarını kapıyorlar bu arada. Maaşı bitene kadar dağılıyor harçlıklar.

Başkan bankta oturan teyze amca görmesin hemen yanaşıyor yanına. Hoş geldin Mehmet evladım diye başlıyor sohbet. Dinlemelisiniz bu kadar mı samimi ve içten olur o sohbetler. Uzatmayalım. Mlustafakemalpaşa’nın iş gören bir belediye başkanı var ama bununla yetinmeyen milletle dost milletle arkadaş, mahallenin çocuğu bir belediye başkanı var. Bekliyoruz camdan Ayşe teyze Mehmet evladım iki ekmek kap gel bakkaldan diyecek nerdeyse. Bu samimiyeti ve bu güzelliği oluşturmak ne güzel.

Ve sabahtan akşama kadar o teyzelerin amcaların dualarıyla karşılamak ve uğurlamak ne güzel. Bravo Mehmet Kanar. Gerçekten samimiyeti ve içtenliği yaşattığın, kaybolmaya yüz tutan o güzellikleri yaşattığın için.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kılıçdaroğlu’ndan tutuklanan Gülşen hakkında ilk yorum