a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan Miraç Kandili Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan Miraç Kandili Mesajı

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı kutlama bildirisinde “Ülke olarak birlik ve beraberliğe daha çok gereksinimimizin olduğu günlerden geçtiğimizi söz ederek Miraç Kandili vesilesiyle yalnızca kendimiz için değil ülkemiz ve tüm İslam Alemi için dua etmeliyiz” dedi.

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Miraç kandili nedeniyle bir ileti yayımlayarak tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik etti.

Miraç’ın tüm Müslüman alemi için değerli vakit dilimlerinden biri olduğunu söz eden Lider Pekyatırmacı iletisinde şu görüşlere yer verdi;  

“Kandiller sevgi, müsamaha, birlik ve beraberliğin en hoş yaşandığı en özel günlerdendir. Ramazan’ın müjdecisi üç aylarların feyz ve rahmet kapılarından biri olan Miraç Kandiline erişmenin memnunluğunu yaşıyoruz. İslam alemi olarak manevi dünyamızın aydınlandığı, asırlardan bu yana coşku ile idrak ettiğimiz bu manevi gecelerden en uygun halde istifade etmeli, bu geceyi fırsata dönüştürülmeliyiz. Peygamber Efendimiz’in, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği manevi hislerin en üst düzeyde yaşandığı bu ulvi gecede ülkemizin bekası, afetlerin ve savaşların son bulması için dua edelim.

Ülke olarak son yüzyılın en şiddetli sarsıntısını yaşadık. Asrın felaketinden sonra daha çok birlik ve beraberliğe muhtaçlık duyduğumuz sıkıntı günlerden geçiyoruz. İnşallah bu hasarı da ele ele gönül gönüle vererek dayanışma ve kardeşlik ruhu ile atlatacak, depremzede kardeşlerimizin yaralarımızı saracağız. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, milletimize geçmiş olsun diyorum. Rabbim Miraç hürmetine ibadet ve dualarımızı kabul; bu sıkıntı günleri kolay atlatmamızı nasip etsin. 

Bu his ve niyetler ile tekrar zelzelede canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Bu manalı gece sebebi ile hemşehrilerimizin ve İslam Âleminin Miraç gecesini tebrik ediyorum. Miraç Kandilimiz mübarek olsun. Rabbim birlik, beraberliğimizi daim etsin inşallah.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Alanya ve Kaş’ın yüksek kesimlerinde kar ve heyelanla mücadele