a
reklam
  • Haberyum
  • Gündem
  • ‘Savaşa hayır’ sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu

‘Savaşa hayır’ sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu

/ MARDİN, , SURİYE uyruklu Dr. Ahmad Jebeili (65), küresel barışa dikkat çekmek amacıyla 24 yılda ‘Savaşa hayır’ sloganıyla 132 ülke gezdi. Gittiği her ülkede devlet büyükleriyle bir araya gelen Dr. Jebeili, 24 yıllık barış çabasının ardından kendi ülkesinde savaş mağduru oldu. Suriye’deki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Dr. Ahmad Jebeili, Mardin’e yerleşerek burada bir fizyoterapi merkezi açtı. Dr. Jebeili, aynı zamanda Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Amerikalı Muhammed Ali, Ürdün Kralı Hüseyin, Filistin Kurtuluş Örgütü Lideri Yaser Arafat ve Rahibe Teresa’yı da tedavi etti. 
Refleksoloji ve Fizyoterapi Uzmanı Suriyeli Dr. Ahmad Jebeili, 24 yılda 132 ülke gezerek, ‘Savaşa hayır’ sloganıyla, küresel barışa dikkat çekmek istedi. Gittiği her ülkede devlet büyükleriyle görüşen Dr. Jebeili, kendi ülkesi Suriye’de savaş mağduru oldu.
Gittiği ülkede çok iyi karşılandığını ifade eden Dr. Jebeili, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Amerikalı Muhammed Ali, Arnavut kökenli Nobel Barış Ödülü sahibi Aktivist Rahibe Teresa, Ürdün Kralı Hüseyin bin Talal ile Filistin Kurtuluş Örgütü Lideri Yaser Arafat gibi, birçok devlet büyüğü ve ünlüyü tedavi ettiğini söyledi.
Suriye’ye döndükten sonra, Halep kentinde bir süre devlet hastanesinde çalışan Dr. Jebeili, 8 yıl önce ülkesinde patlak veren iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığındı. Mardin’e yerleşen Dr. Jebeili, merkez Artuklu ilçesinde açtığı fizyoterapi merkezinde hastalara şifa dağıtıyor.
‘CERRAHİ MÜDAHALEYE GEREK KALMIYOR’
Dr. Jebeili, “24 yıl savaşa hayır dedim ve 132 ülke gezdim. Birçok ülkenin devlet başkanıyla görüştüm. Sivil toplum kuruluşlarıyla görüştüm ve savaşa karşı durdum. 24 yıldan sonra ülkeme döndüm. Ne yazık ki ülkemde iç savaş çıktı ve ben savaş mağduru oldum. Türkiye’ye geldim. Mardin’de muayenehane açtım. Kendi mesleğimi burada icra ediyorum. İki tane diplomam var. 37 yıldır bu işle uğraşıyorum. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, bel fıtığı, sinüzit, felç ve buna bağlı hastalıkları, kendi yöntemimle tedavi ediyorum. Beyrut, İsviçre, Almanya, Ankara ve İzmir’den özel hastalarım var. Bana tedaviye geliyorlar” dedi.
‘ÜNLÜLERİ VE DÜNYA LİDERLERİNİ TEDAVİ ETTİM’
Meslek hayatı boyunca hangi ünlüleri tedavi ettiğini de açıklayan Dr. Jebeili, “Bir maçta sakatlanan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Muhammet Ali’yi bir süre tedavi ettim. Ürdün Kralı Hüseyin, Filistin Kurtuluş Örgütü Lideri Yaser Arafat ve Rahibe Teresa’yı da bir süre tedavi ettim. Bunun dışında birçok devlet adamına masaj yaptım. Tam 37 yıldır cerrahi müdahale olmadan, insanları tedavi ediyorum. Şimdi işimi Mardin’de sürdürüyorum. Benim iki gözüm var. Biri Suriye, diğeri Türkiye. İki halk, bir ülke gibiyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

15 yıllık polis memuru intihar etti

HIZLI YORUM YAP