a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Şanlıurfa merkezli ‘Matadorlar’ çetesi çökertildi

Şanlıurfa merkezli ‘Matadorlar’ çetesi çökertildi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ankara Emniyet Müdüriyeti Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çeşitli tekniklerle dolandırıcılık yapan iki zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Son olarak 83 yaşındaki bir hatunun 500 bin lira kıymetindeki altın ve dövizini çalan zanlılar, polis ekiplerinin fiziki takibi sonucu yakalandı. Yaşlı bayana çalınan altınları ve dövizleri teslim edildi.

ÜÇ VILAYETTE EŞ VAKITLI OPERASYON

Gözaltına alınan zanlıların, emniyetteki sorgularında birlikte hareket ettikleri cürüm örgütünün nasıl çalıştığını ve örgütün tepe takımındakilerin isimlerini itiraf etmeleri üzerine ekipler, tekrar çalışma başlattı.

Örgütün Şanlıurfa’da davet merkezini andıran bir adresten telefonla arayıp ulaştıkları mağdurlara kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıkları ve türlü bahanelerle vatandaşların paralarını aldıkları tespit edildi.

Bunun üzerine ekipler, kendi aralarında mail yoluyla muhabere kuran 4 şüpheliye yönelik İstanbul, Şanlıurfa ve Adana’da eş vakitli operasyon düzenledi.

Gözaltına alınan 4 kuşkulu, uçakla Ankara Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne getirilerek sorguya alındı. Yapılan çalışmalar ve çapraz sorgu neticesinde 9 farklı hadise aydınlatıldı.

Şanlıurfa merkezli “Matadorlar” olarak isimlendirilen çetenin üyeleri, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kocaeli’de bir sokak karantinaya alındı