a
  • Haberyum
  • Genel
  • Samsung amiral gemisi telefonlar kan kaybediyor!

Samsung amiral gemisi telefonlar kan kaybediyor!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Akıllı telefon pazarında, Coronavirüs sonrası bir düşüş bekleniyordu. Ancak Güney Kore özelinde yapılan bir araştırmada satışlarda ortaya çıkan düşüşün ilk Samsung amiral gemisi cihazları vurduğu ortaya çıktı. Peki hangi modeller yükselişte?

Amiral gemisi telefonlar tahtını kime kaptırdı? 

Uzun yıllardır akıllı telefon pazarı için lokomotif görevi gören amiral gemisi telefonlar, 2020 yılında büyük kan kaybetmişe benziyor.

Orta üst ve orta segment de Coronavirüs krizinden etkilenmiş olsa da, yeni akıllı telefon almak isteyenlerin bu modellere kaymaya başladığı ortaya çıktı. Güney Kore’de yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, ilk defa Güney Kore pazarında Samsung amiral gemisi telefonlar en çok satan telefon olmayı başaramadı.

Şu an için zirvede Galaxy A90 5G bulunuyor. Hemen arkasında ise Galaxy Note 10 5G ve Note 10 Plus 5G yer alıyor. Her ne kadar ilk beşin dördünde hala üst seviye cihazlar olsa da, orta üst seviyenin bütün dünyada yükselişe geçtiği ortada.

samsung amiral gemisi, amiral gemisi telefonlar

Şu ana kadar Güney Kore pazarı, Samsung S serisinin her zaman lider olduğu bir pazardı. Her ne kadar bu ilk çeyrek sonuçları olsa da, bu süreçte insanların orta üst seviye telefonlara yöneldiğini ortaya çıkmış oldu.

Amiral gemisi telefonlar her ne kadar üst seviye özellikleri, en iyi kamera ve işlemcileriyle ön plana çıksa da fiyatlar özellikle son dönemde çok yukarıya çıktı. Son olarak Apple bile üst seviye bir işlemciye sahip olan iPhone SE 2020 ile bu pazara göz dikmişe benziyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bugün yeni bir akıllı telefon almak isteseniz amiral gemisi telefon mu yoksa orta üst seviye bir fiyat performans telefonu mu tercihiniz olur? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kamera ve ses performansı en iyi telefonlar!