DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Şampiyonun pilot grubu Hürriyetspor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Türkiye 3. Ligi 3. kümede dönemin tamamlanmasına 6 hafta kala şampiyonluğu garantileyerek Türkiye 2. ligine yükselen Karacabey Belediyespor, altyapısını Bursa’nın esaslı amatör spor kulüplerinden Hürriyetspor ile güçlendirecek. Bir müddettir sürdürülen görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının akabinde iki kulüp ortasında pilot grup anlaşması imzalandı.

Hürriyetspor Kulübü tesislerinde düzenlenen imza merasiminde iki kulüp yöneticilerinin yanı sıra Adalet Mahallesi Muhtarı Huzeyfe Tığ da hazır bulundu. İmzalanan anlaşma kapsamında Hürriyetspor Karacabey Belediyespor’un pilot ekibi olacak ve yetenekli genç oyuncuları Karacabey Belediyespor’a gönderecek. Karacabey Belediyespor ise Hürriyetspor Kulübü bünyesinde amatör liglerde uğraş eden genç atletlerin profesyonelliğe adım atması için köprü misyonu üstlenecek.

Hürriyetspor Kulübü Başkanı Zafer Bakadur, imza merasimi sonrasında yaptığı konuşmada, iki kulüp ortasındaki anlaşmayla Bursa futbolu için projeler üreteceklerini ve başarılı atletler yetiştireceklerini söyledi. 2020-2021 döneminde Türkiye ikinci liginde çaba edecek olan Karacabey Belediyespor’a muvaffakiyet dileklerini ileten Bakadur, “Kulübümüz bünyemizde çeşitli yaş kategorilerinde çok sayıda amatör atletlerimiz var. Pilot uygulaması, bu atletlerimiz için de profesyonelliğe geçişte önemli bir fırsat olacak” dedi. Başkan Zafer Bakadur, kontratın imzalanmasında gösterdiği ahenkten dolayı Karacabey Belediyespor Kulübü Başkanı İsmail Ülker, 2. Başkan Remzi Cinoğlu ve altyapı çalışmalarına takviye olan Özmetin Erkut ile Fahrettin Çakan’a teşekkür etti.

Hürriyet Spor Kulübü 2. Başkanı Mümin Akgün de, altyapıdan yetişen yetenekli ve başarılı oyuncuları değerlendirebilmek için başlattıkları çalışmaların olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hürriyetspor’un başarılı bir amatör kulüp olduğunu, geçen yıl U-19 kategorisinde Türkiye şampiyonluğuna ulaştıklarını dile getiren Akgün, Karacabey Beldespor’a en güzel dayanağı vereceklerini belirterek, anlaşmanın iki kulübe de güzel olmasını diledi.

İmza merasiminde konuşan Karacabey Belediyespor Kulübü Başkanı İsmail Ülker altyapı ve pilot kadro uygulaması için Hürriyetsporla işbirliği yapmaktan memnunluk duyduğunu dile getirdi. 2019-2020 döneminde çaba ettikleri kümesi haftalar öncesinden başkan tamamlayarak Türkiye 2. Ligi’ne çıktıklarını hatırlatan Ülker, 2. Lig’de de Bursa’nın yüz akı olmak için gayret edeceklerini söyledi. Ülker, bu süreçte Hürriyetspor’un kendilerine önemli kaktı sağlayacağına inandığını tabir erek, iki kulüp ortasındaki işbirliğinin Bursa ve ülke futboluna güzel olmasını diledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

(Özel haber) GCT Düzce, yeni transferleri ile liglerde başarılı olmak istiyor