a

Sağlıklı bir ilişki için 5 altın kural

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Pandemiyle birlikte hayatımızın her dakikasının ne kadar bedelli olduğunu ve bunu harcayacak tek bir saniyemiz bile olmadığını fark ettik. Meskende tek başına geçirilen o kadar yalnız zaman, bize bu hayatın paylaşıldıkça şık olduğunu gösterdi. Anlayacağınız her meydanda olduğu üzere ilişkiler konusunda da fikirlerimiz bu periyotta süratle değişime uğradı. Peki sağlıklı bir birlikteliğin sırlarını biliyor musunuz? İşte, onlardan birkaçını sizler için hazırladık…

Her Şeyden Evvel Inanç

Karşındaki beşere güvenmek bir ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlar. Ilgide iki taraf da gereken bedeli birbirine verdiğini göstermeli. Ancak ilişkiye başlamadan, önünüzdekini tanımadığınız için bu inancı size kullandığınız tatbik sağlamalı.

Hürmet olmadan asla

Karşılıklı hürmetin bir ilişkide ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz, gelgelelim mahsusen bu denli büyük bir salgın yaşamışken, birbirimizin hayatına ve tercihlerine de göstermemiz gereken hürmet daha büyük bir kıymet taşıyor. Bu periyotta daha özverili ve daha vicdanlı yaklaşmak, ilişkinizin emin adımlarla ilerlemesinde tesirli olacaktır.

En uygun arkadaşımla birlikteyim

Evlilik yolunda adımınızı atarken hayatınızı birlikte geçireceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle hayat arkadaşınız aynı zamanda sizin en yakın arkadaşınız da olmalı. Birlikte eğlenebildiğiniz, sabahlara kadar konuşabildiğiniz, sizi en memnun eden anlarınızı paylaştığınız, üzüntülerinizin birlikte üzerinden gelebildiğiniz en yakın arkadaşınızın aynı zamanda eşiniz olduğunu düşünün, bundan uygun bir gelecek düşünebiliyor musunuz?

Sağlam ilişki sağlam iletişimden makbul

Muhabere, kuracağınız ilişkinin ciddiyetini belirleme, temellerini sağlam temeller üzerine kurma konusunda çok kıymetli bir öge. Bu nedenle evliliği düşündüğünüz biriyle hakikat iletişim kurduğunuzdan, kendinizi gerçek söz ettiğinizden ve yalnızca kendiniz olduğunuzdan emin olun.

Orta noktayı bulmak gerek

Bağlar her zaman kolay değildir, kimi zorlukları vardır, iki farklı hayatı birleştirip ortak bir hayat kurmak üzere. Bu nedenle her iki tarafın da kimi noktalarda fedakarlıklar yapması gerekecektir. Yalnızca burada münhasıran dikkat etmeniz gereken bir nokta var, bu özveriyi sırf tek bir tarafın değil her iki tarafın da eşit aşamada gösterdiğinden emin olun.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mine Tugay’ın yeni saç rengi çok konuşuldu