a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Rusya Soruşturma Komitesi’nden Türkiye’de ölen Rus turistlerle ilgili sorunun çözümlenmesi daveti

Rusya Soruşturma Komitesi’nden Türkiye’de ölen Rus turistlerle ilgili sorunun çözümlenmesi daveti

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Rusya Soruşturma Komitesi’nin Youtube kanalından yapılan açıklamada, “Türk yetkili organlar, bu vakaların soruşturulması konusunda Rusya’nın yasal yardım müracaatlarını konumuna getirmiyor. Bu yasal sorunun en kısa vadede tahlile kavuşturulması gerekiyor. Türk isimli tıp kanununa nazaran, doku örneklerinin raf ömrü bir yıldır. Dört hafta sonra artık talep edilecek bir şey kalmayacak” tabirlerine nokta verildi.

Geçen yılın temmuz ayında 16 yaşındaki bir Rus turist tatil yaptığı Alanya’da hastaneye kaldırılmış fakat peritonitten olduğu varsayım edilen sebepten ötürü hayatını kaybetmişti.

Daha sonra ağustos ayında, Bodrum’daki bir otelin havuzunda kolunu boruya kaptıran 12 yaşındaki bir Rus turist de kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetmişti.

Birebir ay Alanya’daki su parkının havuzunda yüzerken komaya giren 19 yaşındaki bir Rus genç kız komaya girmiş, Rusya’ya nakledildikten sonra ölmüştü.

Eylül ayında 5 yaşındaki bir Rus turist de Alanya’daki otelin havuzunda boğulmuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Angela Merkel ile Emmanuel Macron’un ortak basın içtimasında dikkat çeken açıklamalar