a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Rus senatörden Ukraynalı mütehassısa ‘füze saldırısı’ karşılığı

Rus senatörden Ukraynalı mütehassısa ‘füze saldırısı’ karşılığı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ukraynalı mütehassıs Mihail Jirohov, daha önce ülkesinin Rusya’nın Novorossisk kentini vurabilecek R-360 Neptün füzelerine sahip olduğunu argüman etmişti.

Govorit Moskva radyosuna konuşan Rus senatör Klintseviç, “Eski sovyet füzeleri Uragan ve Smerç füzelerini modernize ediyorlar. Bu balistik füzelere direksiyonlu makineler takmaları, seyir füzeleri elde ettikleri manasına gelmiyor” dedi.   

Klintseviç, alandan gelen tehditlere karşı önemli manevra yapamayan ve reaksiyon veremeyen füzelere seyir füzesi denilemeyeceğini belirterek şunları söz etti:

“Bugün bunda rastgele bir tehlike görmüyorum, zira bu cins bir füze hareket etmeye başladığı anda, koordinatları belirleyen acil durum cihazlarımız aracılığıyla birkaç dakika içinde ateş açan tüm gayeleri yok edebiliriz.”

Ukraynalı kompetan Jirihov’un pratikte hiçbir karşılığı olmayan sözlerini ‘demogoji’ olarak nitelendiren Klintseviç, “Bu pratikte o kadar kolay değil, Geliştirdikleri şey balistik, direksiyonlu makina. Daha ziyadesi değil. Şu ana kadar ellerinde önemli bir şey yok” dedi.

Füzelerin uçabilmesi ve gayesi vurabilmesi için test edilmeleri gerektiğini belirten Rus senator, “Bizim tarafa rastgele bir şey uçmaya başladı anda, o ve onu ateşleyen şey bird aha asla varlık gösteremeyecek” tabirlerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çin’de COVID-19 aşı adayının klinik deneylerinde 2. aşamaya geçildi