a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Runtalya’da Adımlar Yaraları Sarmak İçin Atılacak

Runtalya’da Adımlar Yaraları Sarmak İçin Atılacak

Bağışını yap, Runtalya 2km 1 Adım 1 Hayat koşusunda sen de ol.

Türkiye’nin en büyük özel girişimli spor tertibi “Uluslararası Runtalya Maratonu” bu yıl daha da büyük bir yardımlaşma şuuruna hizmet etmek üzere yola çıkıyor. Bu proje ülkemizde bu yıl düzenlenecek ulusal, milletlerarası spor ve farklı etkinliklere öncülük ederek, bağış projeleri oluşturmasına model olacak. 

Uluslararası Runtalya Maratonu, bu yıl Maraton, Yarı maraton, 10 km ve 10 km kadro aralarına 2 km’lik “1 ADIM 1 HAYAT” koşusunu da ekliyor. AFAD’a yahut AFAD uyumunda Afete yönelik bağış ve yardım projeleri yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarına bağış yapan 7’den 70’e her vatandaşımızın fiyatsız katılabilecekleri bu manalı proje için iştirakçilere özel hazırlanan anı T-shirt’ü ve Madalyası takdim edilecek.

İlk bağış 1 milyon TL ile tertip komitesinden 

Hedef 10 milyon TL bağış

Bu projenin ülkemizde bu yıl düzenlenecek ulusal, milletlerarası spor aktifliklerine öncülük ederek, bağış kampanyaları oluşturmalarına model olmasını dilediğini belirten Özgür Emeklioğlu “Bu manalı projenin öncü bağışını Memleketler arası Runtalya Maratonu organizatörü Turset Proje İdaresi yapacağını belirtirken‘her yıl ekip halinde katılan şirketler ve kurumların, kendi amaçlarına yönelik yardım toplayan yaklaşık 100 farklı Sivil Toplum Kuruluşunun da kendi bağış kampanyalarını Afetten etkilen vatandaşlarımıza yönelik  bağış ve yardım kampanyalarına dönüştüreceklerini umut ediyorum.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Antalya Valiliğimizin koordinesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi konut sahipliği, Antalya’daki Kurum ve Kuruluşların takviyesi ile projelendirilen 

5 Mart 2023’te gerçekleşecek bu manalı koşuya başta Antalya Halkımızı ve tüm Türkiye’yi davet ediyoruz “dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mustafakemalpaşa’da Deprem Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu