a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Rize-Artvin Havalimanı, ‘Havaalanı Sertifikası’ aldı

Rize-Artvin Havalimanı, ‘Havaalanı Sertifikası’ aldı

Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla 14 Mayıs 2022’de açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı, 30 Aralık 2022 tarihi itibarıyla “Havaalanı Sertifikası” aldı.

Havaalanı Sertifikası

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne verdiği Emniyet Taahhüdü ile faaliyetlerine devam Rize-Artvin Havalimanı, 30 Aralık 2022 tarihi itibarıyla Havaalanı Sertifikası’nı aldı.

“Gerekli şartlar sağlandı ve sertifika alındı”

Rize-Artvin Havalimanı’nın, uluslararası ve ulusal düzeydeki emniyet standartlarını tamamen karşılıyor anlamına gelen Havaalanı Sertifikası aldığını belirten Vali Kemal Çeber, şöyle konuştu:

14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanımız sertifikalandırma öncesi 30 Aralık 2022 tarihine kadar DHMİ’nin SHGM ‘ye verdiği Emniyet Taahhüdü ile faaliyetlerine devam etti. 30 Aralık 2022 tarihinden itibaren Havaalanı Sertifikasyon ve İşletim Yönetiminde (SHY-14A) usul ve esaslar çerçevesinde havaalanı işletimine yönelik belirlenen tüm standartlar sağlanarak, yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen şartlar dahilinde DHMİ Genel Müdürlüğü Rize-Artvin Havalimanı İşletme üzerine yetkili kılınmış ve sertifika çalışmaları tamamlanarak Havaalanı Sertifikası verilmiştir.

Kaynak: Ensonhaber

Ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bitcoin, yeniden yükseliş trendinde