a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Putin, Rus uçağını vuranı açıkladı! Bölgemizde tansiyon tepe yaptı

Putin, Rus uçağını vuranı açıkladı! Bölgemizde tansiyon tepe yaptı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Rusya’da mart ayında yapılacak devlet başkanlığı seçiminde bağımsız aday olan Putin, başşehir Moskova’daki “Gostinıy Dvor” binasında seçimdeki yetkili temsilcileri ile bir ortaya geldi.

ABD MENŞEİLİ PATRİOT FÜZESİ UKRAYNA KONTOLÜNDEKİ TOPRAKLARDAN FIRLATILDI

Burada konuşan Putin, geçen hafta Belgorod bölgesinde 65 Ukraynalı esir dahil 74 kişinin içinde bulunduğu Rusya’ya ilişkin “İl-76” tip uçağın vurulması olayına değinerek, “Uçak, Amerikan Patriot hava savunma sistemi ile vuruldu. Bu, kesin tespit edildi. Uçağı vuran füze, Ukrayna idaresinin denetimindeki topraklardan fırlatıldı.” diye konuştu.

Ukrayna’nın uçağı vurmakla “suç” işlediğini vurgulayan Putin, Batı’nın bu olayı “örtbas etmeye” çalıştığının, olayla ilgili milletlerarası soruşturma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

“UKRAYNA İLE ESİR DEĞİŞİM SÜRECİNİ DURDURMAYACAĞIZ”

Rusya ile Ukrayna ortasında savaşta esir düşen askerlerin değişim sürecine de değinen Putin, Ukraynalı esir sayısının Rus esir sayısından 10 kat fazla olduğunu tabir etti.

Putin, esir değişim sürecinin devam etmesi gerektiğine işaret ederek, “Bu süreci durdurmayacağız. Askerlerimizi geri almamız gerekiyor. Şayet Ukrayna tarafı hazırsa, askerlerimizi almaya devam edeceğiz. Ukrayna, hazır olduğuna dair her vakit sinyal veriyor.” dedi.

“UKRAYNA’DA ASKERDEN ARINDIRILMIŞ BÖLGEYİ GENİŞLETECEĞİZ”

Ukrayna ordusunun Rus topraklarındaki kentlere hücumlar düzenlediğine dikkati çeken Putin, bu nedenle Ukrayna’da askerden arındırılmış bölgeyi genişleteceklerini söyledi.

Putin, “Bölge çizgisinin, kentlerimizin güvenliğini sağlayacak kadar topraklarımızdan uzakta olması gerekiyor. Burada Ukrayna idaresinin kentleri bombalamak için kullandığı yabancı imali uzun menzilli silahlar kelam bahsidir. Rus ordusu şu anda bununla meşgul.” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İsrail medyası sızdırdı… Netanyahu’dan soykırım sonrası Gazze için 3 basamaklı plan!