a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Peskov: ABD askerlerini öldürmeleri için Rusya’nın Taliban militanlarına para ödediği savları yalan

Peskov: ABD askerlerini öldürmeleri için Rusya’nın Taliban militanlarına para ödediği savları yalan

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Gazetecilere konuşan Peskov, “Bu savlar yalan” dedi.

Peskov, “ABD istihbaratı ABD başkanına karşı sorumlu olmayı sürdürüyorsa, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu konuyla ilgili açıklamalarına odaklanmalarını teklif ediyorum” tabirlerini de kullandı.

Peskov, milletlerarası saygın basın kuruluşlarının yalan haberler yapmalarının ün ve prestijlerine vefatı yansımadığını kaydetti.

The New York Times (NYT) gazetesinin ‘Rusya’nın Taliban ilişkili militanlara Afganistan’daki ABD askerleri ve koalisyon güçlerini öldürmeleri için gizlice para teklif ettiğine dair istihbarat   bulunduğu’ savına Moskova’dan yalanlama gelirken, Beyaz Saray’ın akabinde Başkan Donald Trump da reaksiyon göstermişti.

‘Kimsenin kendisini, Başkan Yardımcısı Mike Pence’i ve Beyaz Saray Genel Sekreteri Mark Meadows’u Ruslar tarafından Afganistan’daki ABD askerlerine yönelik kelamda hücumlar hakkında bilgilendirmediğini’ söyleyen Trump, ‘sözde atakların Yalan Haber New York Times tarafından anonim kaynağa dayandırıldığına’, ama bu türlü bir şey olduğunun ‘herkes tarafından yalanlandığına’ dikkat çekmişti.

Washington Post da daha sonra benzeri savlarda bulunmuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İrlandalılar 15 haftadır hasret kaldıkları barlarına kavuştu: 9 günlük rezervasyonlar doldu