a

Pehlivan; “Birdik, Binler Olduk”

Yüzyılın en yıkıcı sarsıntısının akabinde bölge için yardım seferberliği başlatan Menemen, artık de zelzele bölgesinden gelenler için harekete geçti. Menemen Belediyesi’nin organize ettiği yardım dayanakları Gölpark Tesislerinde toplanırken, bölgeden gelen afetzedelere gereksinimlerine nazaran yardım yapılmaya başlandı. Birinci günden bu yana yardım için koşan herkese teşekkür eden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Afetin olduğu birinci saatlerden itibaren Menemenli hemşehrilerimizle bir olduk. Herkes elinden ne geliyorsa yardıma koştu. Birdik, binler olduk. Elini, emeğini esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Menemen’in bir ferdi olmaktan, bu türlü necip bir milletin evladı olmaktan daima olduğu üzere bir sefer daha gurur duydum” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 vilayette büyük yıkıma sebep olan zelzelelerin akabinde, Menemen Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası ile şu ana kadar 21 tır insani yardım gerecinin yanında çok sayıda jeneratör afet bölgesine gönderildi. Zelzelenin akabinde bölgeye giden Menemen Belediyesi Arama Kurtarma grupları de (MAKUR) AFAD koordinesinde arama kurtarma çalışmalarına dayanak verdi.

YARDIMLAR GÖLPARK TESİSLERİNDE

Menemen Belediyesi şimdi de afet bölgesinden ilçeye gelen vatandaşlar kolları sıvadı. Menemen Kaymakamlığı, gelenlere kalacak yer bulmaya çalışırken Menemen Belediyesi de Gölpark’taki Toplumsal Market aracılığıyla ilçeye gelen afetzede aileler için gerekli eşya ve erzak gereksinimlerini gideriyor. Toplumsal İşler Müdürlüğüne bağlı psikologlar da, afetzedelere zelzelenin yol açtığı psiko-sosyal meselelerle baş edebilmeleri için takviye veriyor.

BU MİLLETİN EVLADI OLMAKTAN…                      

Elinden ne geliyorsa yardıma koşan Menemenli hemşehrilerine teşekkür eden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Bu acı hepimizin… Sarsıntı sonrası oluşan yaraları da tüm hemşerilerimizle birlikte dayanışma içinde sarıyoruz. Gölpark’taki takımlarımız Kaymakamlığımız tarafından ilçemize yerleştirilen ailelerimize yardım gerçekleştiriyor. Bu türlü sıkıntı günlerde bu dayanışma çok değerli. Takviyelerini esirgemeyen değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum, şükranlarımı iletiyorum. Necip bir milletimiz var ve bu necip milletin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Toplanma alanları cebinizde!