a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Pandemiye Karşın Tam Gaz: Kars’a 10 Milyon TL Harcanarak Millet Bahçesi Yapılıyor

Pandemiye Karşın Tam Gaz: Kars’a 10 Milyon TL Harcanarak Millet Bahçesi Yapılıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Memleketimiz salgın periyodunda ekonomik problemlerle boğuşurken dört bir yana arka arda millet bahçeleri inşa ediliyor. Artık de işsizlik için yatırım bekleyen Kars’a, 10 milyon harcanarak ‘Millet Bahçesi’ yapılıyor.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine nazaran, Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kars Millet Bahçesi için ihaleye çıktı.

Seyir terasları, piknik ortamı, voleybol ve basketbol alanı…

Bugüne kadar millet bahçelerine bir milyar TL'den fazla para harcayan Toplu Konut İdaresi'nin, Kars'ta 10 milyon 294 bin lira harcanarak yapacağı millet bahçesinde, seyir terasları, piknik meydanı, voleybol ve basketbol alanı, yürüyüş yolları, meyve bahçeleri, millet kıraathanesi, gölet ve paten pisti, açık hava müzesi, bisiklet yolu, çocuk oyun meydanı ve koşu parkuru da olacak.

6 ayda tamamlanacak

Kars merkez Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılacak millet bahçesinin, 6 ayda tamamlanması planlanıyor. Kars Millet Bahçesi altyapı ve etraf düzenlemesi işi ihalesi korona salgını periyodunda 6 Nisan'da açıldı. İhalenin akdi ise 6 Mayıs'ta imzalandı.

Gaziantep'e Türkiye'nin en pahalı üçüncü millet bahçesi

Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kars'a iki adet millet bahçesi yapılacağını açıklamıştı. TOKİ bir süre önce de Gaziantep'e millet bahçesi yapmak için kontrat imzalamıştı. Yıkılan Kamil Ocak Stadyumu noktasına yapılacak millet bahçesi, Türkiye'nin en pahalı üçüncü millet bahçesi olacak ve 72 milyon 228 bin TL'ye mal olacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gençlerin ‘oku’ kareografisi oluşturarak kitap okuması havadan görüntülendi