a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Pakistan, 2 vatandaşının Hindistan tarafından öldürüldüğünü tez etti

Pakistan, 2 vatandaşının Hindistan tarafından öldürüldüğünü tez etti

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sekreteri Hafriyat, başşehir İslamabad’da düzenlediği basın toplantısında, Hindistan’ın istihbarat kurumu Araştırma ve Tahlil Kanadı’nın (RAW) mahallî casuslar aracılığıyla geçen sene 2 Pakistan vatandaşını öldürdüğüne dair sağlam delillere sahip olduklarını belirtti.

Kazi, Şahid Latif ve Muhammed Riaz isimli 2 Pakistan vatandaşının Sialkot ve Ravlakot kentlerinde Hindistan tarafından öldürüldüğünü savunarak, Yeni Delhi idaresinin memleketler arası hukuku açık halde ihlal ettiği gerekçesiyle sorumlu tutulması gerektiğini lisana getirdi.

Söz konusu hadiselerin Kanada ve ABD de dahil olmak üzere öteki ülkelerde ortaya çıkan benzeri hadiselerle örtüştüğünü tabir eden Hafriyat, Hindistan’ın yargısız ve bölge dışı cinayet ağının global bir fenomen haline geldiğini vurguladı.

Söz konusu 2 Pakistan vatandaşının Hindistan’ın Cammu Keşmir bölgesinde özgürlük yanlısı hareketlerle ilgisi olduğu belirtiliyor.

Hindistan, Pakistan’ın tezlerini reddetti

Hindistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Randir Jaisval ise Pakistan’ın tezlerini reddederek, “Pakistan ne ekerse onu biçecek. Kendi yanlışları için diğerlerini suçlamak ne bir münasebet ne de bir tahlil olabilir.” açıklamasını yaptı.

 

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İran’daki ikili terör taarruzunda flaş ABD detayı! Resmen iletmişler