DOLAR

32,6460$% -0.11

EURO

35,4037% -0.15

GRAM ALTIN

2.511,04%0,02

ÇEYREK ALTIN

4.049,00%1,37

TAM ALTIN

16.220,00%1,37

BİST100

10.851,78%-0,19

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Spor
  • (Özel haber) Juventus’ta forma giyen Merih Demiral’ı, ilk hocası anlattı

(Özel haber) Juventus’ta forma giyen Merih Demiral’ı, ilk hocası anlattı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Juventus’ta forma giyen milli futbolcu Merih Demiral’ın 9 yaşında Kocaeli’de futbola başlarken ilk hocası olan Çetin Yıldız, yıldız oyuncunun futbolculuk serüvenini anlattı. Merih Demiral’ın futbola başladığı alanda eğitim alan çocuklar ise Demiral’ın azmini örnek alarak çalışıyor.

Juventus ve Roma ortasında oynanan maçta sakatlanan ve 6 ay sonra alanlara dönen Merih Demiral alanlara dönerken, futbola başladığı Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki ilk hocası olan Çetin Yıldız, Demiral’ın mesleğinin ilk yıllarını anlattı. 9 yaşındayken Merih Demiral’ı, 650 kişinin bulunduğu futbol okulunda keşfettiklerini söyleyen Yıldız, Demiral’in azmi ile mesleğini geliştirdiğini söyledi. 9 yaşından 13 yaşına kadar Merih Demiral ve arkadaşlarına idman yaptırdığını söyleyen Çetin, Avrupa’da ve milli kadroda Türkiye’yi muvaffakiyet ile temsil eden bir futbolcunun yetişmesine katkı sağladığı için gururlu olduğunu söyledi. Merih Demiral’ın pes etmeyerek mesleğini geliştirdiğini tabir eden Yıldız, babası Burhan Demiral’in oğlunu o dönemde hiç yalnız bırakmadığını dile getirdi.

Genç yetenekler Merih Demiral’i örnek alıyor

Karamürsel Spor ve Gençlik İlçe Müdürü olarak vazife yapan Çetin Yıldız, Merih Demiral’in ilk çimlere adım attığı alanda yeni genç yeteneklerin yetiştiğini tabir etti. Merih Demiral’ın ilk ekibi olan Karamürsel Antrenman Yurdu’nun alt yapısında futbola başlayan çocuk ve gençler ise Merih Demiral’ın azmini örnek alıyor. Hayallerinin âlâ birer futbolcu olmak olduğunu söyleyen çocuklar, maçlara çıkarken Merih Demiral’ıı hatırlayarak motive olduklarını söylediler.

“Merih çabucak yeteneği ile göze batıyordu”

Merih Demiral’ın ilk futbola başladığı zaman azminin ön plana çıktığını belirten Çetin Yıldız, “Merih 9 yaşındaydı. Karamürsel Belediyesi tarafından yaz okulları faaliyetlerini başlattı. Ben de orada koordinatör olarak orada misyon yapıyordum. Okullar tatil olduğunda yetenekli çocukları orada topladık ve yaklaşık 3 yıl boyunca Merih’in de içinde bulunduğu kümeyle birlikte idman yaptık. Çok yetenekli futbolcular vardı elimizde. Merih çabucak yeteneği ile göze batıyordu. Yaz spor faaliyetlerine 650 tane çocuk katıldı. Bunların içerisinde 20 tane seçtik. Bunlar ortasında Merih kendisini gösteren, hırslı, mücadeleci olanlarındandı. Karşılaşmaları kaybettiğinde ağlayandı. Bu işe baş koyacağını o zamanlardan anlamıştık” dedi.

“Çok vefalı bir çocuk”

Demiral’in daima kendisini aradığını söyleyen Yıldız, “Kendisini çok seviyorum. Çok vefalı bir çocuk. Kandillerde, bayramlarda, özel günlerde daima arar, hal hatır sorar. Bu bayramda da aradı. Ne zaman geleceğini sordum. Roma maçı olduğunu, daha sonra Şampiyonlar Ligi maçı olduğunu ve maçlarının bitmesi ile Türkiye’ye geleceğini söyledi” diye konuştu.

“Takımları tatile girdiğinde buraya gelip daima idman yapardı”

Merih Demiral’ın düzgün bir futbolcu olabilmek için çok çalıştığını tabir eden Yıldız, “Merih üst seviye düzeye gelmek için şiddetli süreçler sizi bekliyor. Dışarıdan bakıldığında çok kolay üzere gözükebilir. Ancak Merih bu sürece gelebilmek için 12-13 sene boyunca nizamlı olarak idman yaptı. Yaz tatili demedi, boş zamanlarında daima idman yaptı. Grupları tatile girdiğinde buraya gelip daima idmanla boş vakitlerini geçirirdi. Merih bir çaba verdi, bu çabanın sonunda da bu düzeye geldi. babası çok meraklı. Biz Merih’i Fenerbahçe’ye gönderdiğimizde babası bütün maçlarına giderdi. Babası onu yakın takibe aldı, gerekli takviyesi verdi. Bizden de dayanak aldılar. Babası, ’Hocam bu Merih’in durumu ne olacak’ diye daima sorardı. Ona söylediğim, Burhan ağabey Merih bir yerde futbol oynayacak ancak nerede oynayacağını ben iddia edemiyordum derdim” biçiminde konuştu.

Merih’in fotoğraflarına bakınca gururlanıyor

Merih Demiral üzere bir futbolcunun yetişmesine katkı sağlamanın kendisine gurur verdiğini tabir eden ilk hocası Çetin Yıldız, Merih ile olan fotoğraflarına baktığında gururlandığını belirterek, “Bu düzeyde sporcuyu yetiştirmede bir insanın emeğinin geçmesi ziyadesiyle gurur veriyor. Yazları Türkiye’ye geldiğinde yetiştiği grubun idmanlarına gelir. Burada gençlere nasihatler verir, motivasyonlarını arttırır. Bu bahiste da çok fedakar, hiç egosu yok. Bu çocukların ortasından da Merihlerin çıkacağına inanıyorum. Şu an Merih Türkiye’nin gönlünde taht kurmuş bir futbolcu. Ben geriye dair fotoğraflara baktığımda daima gururlanıyorum. Bu türlü de hoş bir serüven olduğundan dolayı insan daha çok gururlanıyor” sözlerini kullandı.

“Ben daima Merih ağabeyi örnek alıyorum”

Karamürsel egzersiz Yurdu ekibinin altyapısında futbol oynayan 14 yaşındaki Keremcan Engin Deniz, Merih Demiral’ın azmini örnek alarak maçlara çıktığını söyleyerek, “3 yıldır bu kulüpte futbolla ilgileniyorum. Karamürsel Antrenman Yurdu’nda kanatta oynuyorum. Daima idmanlar yapıyorum. Hayalim hem futbolcu olmak hem de yanında yeterli bir mesleğe sahip olmak istiyorum. Ben daima Merih ağabeyi örnek alıyorum. Kritik maçlarda onun Türkiye-Fransa maçındaki azmi daima geliyor aklıma. Hırsı, pes etmeyişi daima benim için örnek oluyor” dedi.

“O aklıma gelince hırslanıyorum”

Merih Demiral’in ilk grubunda futbola başlamanın kendisini keyifli ettiğini söz eden 14 yaşındaki Muhammet Alkan ise “Merih ağabeyi örnek alıyorum. Kendimi geliştiriyorum ve ileride de uygun bir futbolcu olacağıma inanıyorum. Merih ağabeyin çalışması örnek alınabilecek bir futbolcu. O aklıma gelince hırslanıyorum. Onun üzere olmaya çalışıyorum. Buraya gelmişti, birlikte fotoğraf çekilmiştik, idman yapmıştık. Bize nasihatlerde bulundu. ‘Çalışın amacınızın peşinde gidin, kazanacaksınız’ dedi” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Fuat Çapa: Dünyanın en iyileri de olsa futbol bir kadro oyunu!