a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Osmangazi’den depremzedelere psikososyal destek

Osmangazi’den depremzedelere psikososyal destek

Osmangazi Belediyesi, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli sarsıntı sonrası Bursa’daki misafirhane ve konutlara yerleştirilen vatandaşlara psikososyal dayanak vermeye başladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde seferberlik ilan eden Osmangazi Belediyesi, Toplumsal Takviye Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde manalı bir projeye imza attı. Türkiye’yi derinden sarsan afetin yaralarını bir an evvel sarmak için var gücüyle çalışan takımlar, sarsıntının toplum ve bilhassa çocuklar üzerinde oluşturduğu travmanın tesirlerini azaltmak maksadıyla psikolog ile sosyologlarla depremzede ziyaretleri yaptı.  

Depremzedeler için erzak, kıyafet, bebek bezi ve mama üzere takviyelerinin yanı sıra karşılıklı görüşmelerin de gerçekleştirildiğini belirten Osmangazi Belediyesi Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürü Sevcan Yaman, “Bizler, belediyemize gelen talepler sonucu Bursa’daki misafirhane ve meskenlere yerleştirilen vatandaşlarımıza ruhsal dayanak vermeye başladık. Bugüne kadar toplam 200 depremzedemizle gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde, ruhsal ilkyardım ve bu manada riskli alanda olan bireylerin tespit ile yönlendirmelerini yaptık. Birebir vakitte grup arkadaşlarımız, devletin depremzede vatandaşlar için oluşturduğu imkanlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Umarım, en kısa müddette daima birlikte bu sıkıntı günlerin üstesinden geleceğiz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

D-Smart’ta Spor Dolu Hafta Sonu