a

Orhangazi Belediyesinde kahvaltı

Orhangazi Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen, 21 Mart Dünya Down Sendromu

Orhangazi Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde en özel ve güzel çocuklarla ve ailesiyle bir kahvaltı programı düzenlendi. Orhangazi Belediyesi Hanımlar Lokalinde düzenlenen kahvaltıda programına Orhangazi İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Lütfü Bakırdan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Vekili Gökmen İnce, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Gültaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya, Orhangazi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emrullah Akçay, Down Sendromlu özel çocuklar ve aileleri katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde en özel ve güzel çocuklarımız ve aileleriyle sabah kahvaltısında bir araya geldik. Her biri birbirinden kıymetli yavrularımıza sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Fedakâr anne ve babalarımıza da bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum. Down Sendromlu çocuklarımızın kendilerini tam olarak geliştirebilmeleri ve kendilerine yetecek bir yaşam sürebilmeleri için ailelerine, arkadaşlarına ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları vardır. Bizler de bu anlamda her zaman onların yanında yer alıyoruz. Down sendromlu olmak aslında artı bir fazlalıktır. Düzenli bir hücredeki kromozom sayıları 46 iken down sendromlu birey de ise fazladan bir kromozoma yani 47 kromozoma sahiptir.  Onların bir eksik değil bir fazla olduğu bilimsel bir açıklamasıdır bu yüzden down sendromlu bir hastalık değil genetik bir farkındalıktır.

Deva Özgür için doğum günü sürprizi

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık günün de en özel ve güzel çocuklarımızla sabah kahvaltı sonrası Deva Özgür yavrumuza doğum günü sürprizi yaparak hep beraber doğum günü pastamızın üzerindeki mumları üfledik. Onların gözlerindeki bu umut ışığı bizleri çok mutlu etti. Pastamızı keserek tüm çocuklarımıza ikram ettik. Kahvaltı programımız sonrası özel çocuklarımızın annelerinden gelen taleplerimizi de notlarımız arasına alarak en kısa zamanda yerine getirmek için çalışmalara başladık” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zabıtadan her gün KDV Denetimi