a
reklam bursa seo hizmetleri
  • Haberyum
  • Gündem
  • Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri! 3 Yaratıcı ve Eğlenceli Fikir!

Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri! 3 Yaratıcı ve Eğlenceli Fikir!

Okul öncesi sanat etkinlikleri çocukların bilişsel ve motor becerilerini geliştiriyor. Aynı zamanda keyifli vakit geçirmeyi sağlayan okul öncesi sanat etkinliği çeşitleri sanatsal becerilerin de gelişmesini sağlayarak çocuklar için önemli avantajları beraberinde getiriyor.

okul oncesi sanat etkinligi
okul oncesi sanat etkinligi

Yelpaze Çocuk Yapımı

Sanat etkinliği okul öncesi dönemde çocukların estetik gelişimi için önemli olacağından yelpaze çocuk yapımı keyifli bir uğraş olacaktır. Bunun için;

  • Renkli kartın
  • Şönil çubuk
  • Oynar göz
  • Yapıştırıcı ve lastik gerekmektedir.

Kartonu öncelikle dikdörtgen boyutta kesin ve daha sonra kesilmiş olan kartonu da ince ters düz olacak şekilde katlama yapın. Başlangıç tarafına ise yakın bir bölgeden lastik geçirin ve farklı kartondan da yuvarlak yüz çizerek yapıştırın. Oynar gözleri de üzerine yapıştırdıktan sonra geri kalan kısımları da kalem ile çizin. Yüzü tamamlama sonrasında ise şönilin kenar kısımlarını kıvırarak kol hizasında yapıştırma yapın.

Okul oncesi sanat etkinligi plani
Okul oncesi sanat etkinligi plani

Tuval Boyama

Okul öncesi sanat etkinliği planı yapmak için tuval boyama da çok keyifli bir uğraş olacaktır. Bunun için öncelikle bir tuval alın ve daha sonra da parmak boyası temin edin. Tuvali çocuğunuz parmakları ile boyayacaktır. Onun yaratıcılığını ortaya çıkarmak önemli olduğundan yapacağı resimlere müdahale etmeyin. Dilediği kadar renk kullanmasına izin verin. Aynı zamanda kesinlikle güneşi sarıdan başka bir renge boyadıysa örneğin, güneşin sarı renkte olduğunda diretmeyin. Resmi tamamlanınca çocuğunuzun resmini duvara asarak da onun daha mutlu olmasını sağlayın. Bu etkinliği anasınıfı sanat etkinliği olarak da uygulayabilirsiniz.

anaokulu sanat etkinlikleri
anaokulu sanat etkinlikleri

Kendi Kitabını Yapın

Özellikle anaokulu sanat etkinlikleri arasında çocukların kendi kitaplarını yapmak da okul öncesi sanat etkinlik örnekleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bunun için öncelikle A4 boyutunda 5 – 10 sayfa kağıdı tam ortadan ikiye katlayın ve katlama yerlerinden üst ve alt kısımlarından zımba ile tutturun. Ortaya bir defter ya da kitap görünümü çıkacaktır. Daha sonra çocuğa suluboya, pastel boya ya da parmak boyası ile resimler ile her sayfada bir hikâye anlatmasını isteyin. Dilerseniz ilk ve son sayfalara kapak ve arka kapak da yapabilirsiniz. Eğer okuma yazma öğretmen istiyorsanız bu durumda basit sözcüklere de sayfalarda yer verebilirsiniz.

Bugün minik öğrencilerimiz için öğretmenlerimize yol gösterecek okul öncesi sanat etkinlikleri 4-5 yaş Sanat etkinlikleri Okul Öncesi PLANI Okul öncesi sanat etkinlikleri nelerdir Okul öncesi dönemde sanat etkinlikleri Okul öncesi sanat etkinliği pinterest Sanat etkinlikleri En güzel sanat etkinlikleri konularında 3 yaratıcı ve eğlenceli fikir verdik. Eğer sizlerde farklı türlerde bir fikir paylaşimak istiyorsanız lütfen yorum yapınız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sokak ortasında tartıştığı arkadaşını tabancayla öldürdü

HIZLI YORUM YAP