a

En Eğlenceli ve Eğitici 4 Okul Öncesi Oyunları

reklam

Okul öncesi oyunlar çocuklara temel bilişsel ve motor becerileri kazandırmak için çok yararlı olmaktadır. Özellikle bu oyunlar gelişimlerine yardımcı olduğu için onları okul yaşamlarına hazırlamak için de etkili olmaktadır. Hem eğlenmelerini hem de eğitici faaliyette bulunmalarını sağlayan 4-5 yaş oyunları okul öncesi dönemi en iyi şekilde geçirmelerini sağlıyor. Peki nedir bu Okul öncesi oyunlar? Wordwall okul öncesi oyunlar, okul öncesi oyunlar 5 6 yaş, Okul öncesi oyunlar wordwall, Okul öncesi eğitici oyunlar oyna, Okul Öncesi oyun etkinliği planı, Oyun Etkinliği, Okul Öncesi hareketli oyunlar, Okul Öncesi Eğitsel oyunlar, okul öncesi oyunlar 5 yaş ve okul öncesi oyunlar 6 yaş. Tüm detaylar içeriğimizde. İyi eğlenceler.!

Okul oncesi egitici oyunlar
Okul oncesi egitici oyunlar

Kedi Doyurmak 

Okul öncesi eğitici oyunlar arasında kedi doyurma oyunu oldukça keyifli bir oyun olacaktır. Bunun için öncelikle ağzı açık bir kedinin çıktısını A4 ya da A3 boyutunda olacak şekilde alın. Daha sonra çıktıyı çocuğunuzun boyuna göre duvara asın. Küçük boyutta satın aldığınız renkli topları da çocuğunuza verin ve daha sonra topları kedinin ağzına gelecek şekilde atmasını söyleyin. Topları mama ya da yiyecek olarak da yansıtarak daha fazla keyifli bir oynama imkânı sağlayabilirsiniz. Bu oyun okul öncesi hareketli oyunlar arasında özellikle sözel ve motor becerilerin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Okul oncesi parmak oyunlari
Okul oncesi parmak oyunlari

Sayılardan Lego Kulesi 

Okul öncesi parmak oyunları arasında yüksek parmak kontrolü gerektiren bu oyunu hazırlamak için öncelikle her sayısının karşısında biraz boşluk olacak şekilde sıralanan görsellerin çıktısını alın ve renkli logoyu da yanına koyun. İsterseniz dekoratif taşlar da kullanabilirsiniz. Daha sonra her sayıya denk gelecek şekilde Legoları üst üste olacak şekilde sayı haznelerine koymalarını isteyin. Örneğin 3 sayısına 3 lego, 8 sayısına 8 lego koyması gerekecektir. Bu adet ve sayı kavramlarını öğrenmesi için oldukça etkili olacaktır. 

Degisik oyunlar okul oncesi
Degisik oyunlar okul oncesi

Kolaj Yapımı 

Okul öncesi kolay oyunlar arasında kolaj yapımı da çocukların hem becerilerini geliştirecek hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Bunun için bir kartonun üzerine çeşitli gazete ya da dergilerden kestiğiniz görselleri çocuğunuzun yapıştırıcı ile bir araya getirmesini isteyin. Ortaya son derece etkili, güzel ve keyifli kolaylar çıkacaktır.

okul oncesi hareketli oyunlar
okul oncesi hareketli oyunlar

Nesi Var Oyunu 

Değişik oyunlar okul öncesi dönemde çocukların çok keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Özellikle kolay oynanan okul öncesi çocuk oyunları arasında bulunan nesi var oyununu oynamak için odada bir nesne seçin ve çocuğun nesneyi bulması için nesi var sorusunu en fazla 5 kez sormasını isteyin. Örneğin kırmızı bir yastık seçtiyseniz nesi var sorusuna kırmızısı var gibi yanıtlar verebilirsiniz.

Okul öncesi oyunlar konusunda paylaşmış olduğumuz 4 adet oyunu sizler de rahatlıkla uygulayabilir çocuklarla geçen zamanı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Aleyna Tilki’nin yeni video klibi yayında

HIZLI YORUM YAP