a
reklam reklam
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Oksizinc Krem Nedir ve Yararları Neler? 5 Dakikada Tüm Detayları Öğrenin

Oksizinc Krem Nedir ve Yararları Neler? 5 Dakikada Tüm Detayları Öğrenin

Oksizinc krem ​​bir cilt koruma ürünüdür. Bu krem, 4 nedenden ötürü kullanılır. Bu sebepler;

  • hafif cilt tahrişleri 
  • sıyrıklar 
  • pişik önlemek
  • pişik tedavisi

için kullanılır. Çinko oksit, hafif bir büzücü görevi görür ve bazı antiseptik özelliklere sahiptir. Aynı zamanda cilt ile pişik bölgesi arasında koruyucu bir bariyer oluşturarak pişiği önlemek veya tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. 

Oksizinc Krem Faydalari nelerdir
Oksizinc Krem Faydalari nelerdir

Oksizinc Krem Faydaları

Orta konsantrasyonlar genellikle bebek bezi döküntülerinin önlenmesi ve tedavisi için kullanılmaktadır. Yüksek konsantrasyonlar emilim özelliklerine sahip olabilir ve genellikle döküntülerini tedavi etmek için kullanılır. Ancak, Oksizinc çinko oksit krem ürününün bazı formları tüm koşullar için mevcut değildir. Doktorunuz veya eczacınızla konuşmadıysanız veya bu ilacı neden kullandığınızdan emin değilseniz, doktor ya da eczacı tavsiyesi almanız gerekir. Bu açıdan Oksizinc krem göz altın sürülür mü sorusunun cevabını alabilirsiniz. 

Oksizinc Krem Nasil Kullanilir
Oksizinc Krem Nasil Kullanilir

Oksizinc Krem Nasıl Kullanılır?

Oksizinc krem kullananlar genellikle kremi etkilenen bölgeye gerektiğinde günde birkaç kez uygular. Pişik tedavisi için, genellikle pişik geçene kadar çinko oksit uygulanır. Bu krem ​​genellikle pişik ve pişik oluşumunu önlemek için günlük olarak uygulanır. En iyi sonuç için bebeğinizin bezi sık sık değiştirilmeli ve bölge temiz ve kuru tutulmalıdır. Bu ilacı doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği şekilde kullanmanız veya uygulamanız önemlidir. Bu açıdan Oksizinc çinko oksit krem faydaları konusundan daha etkili bir şekilde yararlanırsınız. 

Yan Etkileri Nedir
Yan Etkileri Nedir

Oksizinc Krem Yan Etkileri Nedir?

Birçok ilaç yan etkilere neden olabilir. Bunlar;

  • Cilt aşırı duyarlılığı 
  • tahriş edici yan etkiler 
  • hafif veya şiddetli yan etkiler
  • geçici veya kalıcı yan etkiler olabilir. 

Bu yan etkiler herkeste görülmez. Yan etkiler konusunda endişeleriniz varsa, bu ilacın risklerini ve faydalarını doktorunuzla konuşmanız gerekir. Bunun yanı sıra Oksizinc krem ne işe yarar sorunuz için de doktorunuzla konuşabilirsiniz. Ancak yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız ve bunlar ciddi veya rahatsız edici ise doktorunuza başvurmanız gerekir. Eczacınız yan etkilerin yönetimi konusunda size tavsiyede bulunabilir. Semptomlar veya semptomların kötüleşmesi (ciltte kızarıklık veya iltihaplanma, döküntülerin kötüleşmesi) tedaviden sonra devam ederse, uygulamayı durdurmalı ve hemen bir doktora başvurmalısınız. Buna ek olarak Oksizinc krem fiyat konusu ise ürün çeşidine göre değişmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çiçek hastalığı sebebiyle 4 köy ve 8 mahalle karantinaya alındı

HIZLI YORUM YAP