a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Nevşehir Belediye Başkanı Savran’dan Depremzedelere Kapılarını Açan Turizmcilere Teşekkür

Nevşehir Belediye Başkanı Savran’dan Depremzedelere Kapılarını Açan Turizmcilere Teşekkür

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, zelzelenin akabinde depremzedelere kapılarını açan Kapadokya bölgesindeki turizmcilere teşekkür ederken, bunla ilgili olarak yapılan olumsuz haberlere reaksiyon gösterdi.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran yaptığı açıklamada, 10 ili etkileyen ve “Asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntının yaralarının sarılması için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu söyledi. Kapadokya bölgesinde bulunan otellerin, zelzelenin çabucak akabinde meskenleri yıkılan depremzedelere rastgele bir davet beklemeden kapılarını açtığını ve hala yaklaşık 7 bin dolayındaki depremzedelerin otellerde fiyatsız olarak konakladığını kaydeden Savran, gösterdikleri bu hassas davranıştan ötürü turizmcilere teşekkür etti.

Depremin olduğu andan itibaren tüm Türkiye’nin Nevşehir’de olduğu üzere her manada kenetlenerek yaraları sarmak için seferber olduğu bir vakitte, 15 Şubat Çarşamba günü ATV televizyonu ana haber bülteninde yayınlanan bir haberi üzülerek izlediğini kaydeden Savran, “Söz konusu haberde, kimi depremzedelerden otelciler tarafından fiyat istenildiği argüman edilirken bu argümanların gerçekliğini ortaya koyacak rastgele bir depremzedenin açıklamasına yer verilmemiştir. Gerçekliği araştırılmadan yapılan ve bölgemizdeki otelcilerin yaptıkları fedakârlıklara gölge düşüren bu haberin bir an evvel düzeltilmesini bekliyoruz. Nevşehir olarak yalnızca turizmciler değil, tüm kentin depremzede kardeşlerine kucak açtık. Yapılan bu fedakarlığa gölge düşürmeye kimsenin hakkı yok. Ülke olarak her zamankinden daha fazla birlik olmamız gereken böylesi vakitlerde yapılan bu tip haberler kimseye yarar sağlamayacaktır. Gün birlik, beraberlik, dayanışma, kenetlenme günü. Bu yarayı tekrar bu milletin kendisi, kurum ve kuruluşlarıyla dayanışma içerisinde, siyasi dertle hareket etmeden, kenetlenerek aşacağız.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İBB Depremin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor