a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Netanyahu’dan Gazze açıklaması: Ataklar aylarca sürecek

Netanyahu’dan Gazze açıklaması: Ataklar aylarca sürecek

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Likud Partisi’nin İsrail Meclisi’ndeki (Knesset) haftalık toplantısında konuşan Başbakan Binyamin Netanyahu, 7 Ekim’den bu yana İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik taarruzlara ait açıklamalarda bulundu.

Netanyahu, “Amacımız Hamas’a karşı kesin bir zafer. Hamas başkan takımını öldüreceğiz, bu nedenle Gazze Şeridi’nin her bölgesinde etkin olmaya devam etmeliyiz.” tabirlerini kullandı.

Hamas’ın başkan takımı öldürülmeden taarruzlarının nihayete ermemesi gerektiğini savunan başbakan Netanyahu, “Savaş o vakitten evvel bitmemeli lakin yıllar değil, aylar sürecek.” dedi.

Gazze’de tutulan İsrailli esirlere değinen Netanyahu, onların meskene dönmesi için uğraş harcamaya devam edeceklerini lakin “Hamas’ın kabul edilemeyecek talepleri olduğunu” açıkladı.

İSRAİLLİ ESİR YAKINLARI, LİKUD HAFTALIK TOPLANTISINA ALINMADI

Times of Israel gazetesinin haberinde, Gazze Şeridi’nde esir tutulanların yakınlarının Likud Partisi haftalık toplantısına alınmadığı belirtildi.

Haberde, nizamlı olarak aylardır Knesset’te esirlerin hür bırakılması için lobi yürüten esir yakınlarının, haftalardır toplantıya girmek için çabaladıkları aktarıldı.

İsrail merkezli Walla haber sitesine konuşan, kuzeni Gazze’de esir tutulan Gil Dickmann, “Likud bugüne kadar bizimle görüşmeyen tek parti.” açıklamasında bulundu.

Dickmann, “Bizimle görüşeceklerini umuyorduk lakin onlar bunu yapmamak için sebepler aramaya devam ediyorlar.” dedi.

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gazze soykırımında 5. tur! ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Selman ile görüştü