a

Navalny’nin eşi Putin’e meydan okudu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Rus muhalif önder Aleksey Navalny’nin eşi Yulia Navalnaya, X hesabı açarak yayınladığı görüntü iletisinde, “özgür bir Rusya için çaba edeceğini” söyledi.

Navalnaya, “Aleksey Navalny’nin çalışmalarını sürdüreceğim” başlıklı görüntüsünde, “Özgür bir Rusya’da yaşamak istiyorum, özgür bir Rusya inşa etmek istiyorum.” dedi.

“Vladimir Putin kocamı öldürdü.” diyen Navalnaya, yeni bir Rusya yaratmak için Kremlin’le savaşmak üzere Rus halkıyla birlikte çalışacağını da kelamlarına ekledi.

Navalnaya, Rus yetkilileri Navalny’nin cesedini saklamakla ve “Novichok hudut gazı izlerinin bedeninden kaybolmasını beklemekle” suçladı ve “cinayeti işleyenlerin isimlerinin açıklanacağını” belirtti.

Navalnaya, “Putin, Aleksey’i öldürerek benim yarımı öldürdü, kalbimin ve ruhumun yarısını. Lakin öbür yarısına hala sahibim ve bu bana vazgeçmeye hakkım olmadığını söylüyor. Aleksey Navalny’nin çalışmalarına devam edeceğim, ülkemiz için savaşmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

“BU CÜRMÜ İŞLEYENLERİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Rus yetkilileri “Navalny’nin cesedini saklamakla ve Novichok hudut gazı izlerinin bedeninden kaybolmasını beklemekle” suçlayan Navalnaya, şöyle devam etti:

“Sizi yanımda durmaya çağırıyorum. Öfkemi benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Öfke, kızgınlık, geleceğimizi öldürmeye cüret edenlere karşı nefret!”

Navalnaya son olarak şunları şöyledi:

“Putin’in Aleksey’i üç gün evvel neden öldürdüğünü tam olarak biliyoruz. Bunu size yakında anlatacağız. Bu cürmü tam olarak kimin ve nasıl işlediğini katiyen bulacağız. Mutlaka. İsimleri söyleyeceğiz ve yüzleri göstereceğiz.”

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İsrail, rehineler hakkında bilgi veren Gazzelilere ödül vaat etti