a

Müsiad’dan BTÜ’ye ziyaret

Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Abdüssamed Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret etti.

BTÜ’ de gerçekleşen ziyarette; Genç Ticaret Köprüsü, eğitim projeleri, öğrencilerin staj yapma imkanları, BTÜ çalışmaları, Genç MÜSİAD Bursa ile BTÜ arasında iş birlikleri masaya yatırıldı.

BTÜ’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencileri, Genç MÜSİAD Bursa’nın İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği Genç Ticaret Köprüsü projesine dâhil etmek istediklerini belirten Genç MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Abdüssamed Kahraman, “Dünyadaki ticaret anlayışı her gün yeni teknolojilerle sürekli değişiyor ve dönüşüyor. Bursa’da eğitim gören misafir öğrencilerimizi, Genç Ticaret Köprüsü projemize dahil ederek, MÜSİAD üyesi firmalarımızda onlara hem staj imkanı sağlamak hem de onları dış ticaret, ihracat departmanlarında istihdam etmek istiyoruz. Bu yıl ikincisi devam eden projemizle hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunmak arzusundayız. Bunun yanı sıra son dönemin en popüler kavramları arasında Yeşil Mutabakat yer alıyor. Uluslararası iklim değişikliği ile mücadele politikalarına hazırlanma noktasında öğrencilerimize, Yeşil Mutabakat’ın getirdiği sorumluluklar hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Genç Ticaret Köprüsü ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak diğer projelerde de BTÜ ile iş birliği yapmaya hazırız. Genç Ticaret Köprüsü’nde iş birliklerimizi arttırmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİLER”

Genç MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Abdüssamed Kahraman ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de, “Öğrencilerimizin piyasa şartlarına aşina olması ve eğitimleri sonrasında iş hayatındaki adaptasyon sürecini daha kolay atlatması için Genç MÜSİAD gibi kurumlara ihtiyacımız var. Öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlayacak ortak projeleri hayata geçirmekten memnuniyet duyarız. Önceliğimiz ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak öğrencilerimiz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şık, Asil ve Gösterişli Çeyiz Seti