DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Müjde Ar, Bodrum Belediye Başkanı’na dava açtı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

BODRUM Gündoğan’da konutu bulunan Müjde Ar, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a açık mektup yazmıştı. Sanatçı, BVS Bosphorus Resort Hotel’de hizmet veren Günay Restaurant’ın yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle şahsı ve komşularının rahatsız olduğunu dile getirmişti:

“Yasaların tarafınıza emrettiği misyonları yerine getirmez ve mevcut hukuksuzluğun devam etmesine göz yumarsanız, ilgili işletmeye adapsız bir biçimde canlı müzik ruhsatı verirseniz etraf sakinleri olarak, yalnızca ismi geçen kanunsuz işletmenin karşısında olmayacağız, hukuk yoluyla sizin ve belediyenizin de karşısında olacağız.”

Lakin Ar, mektubuna karşın idari karar alınmaması üzerine bu sefer Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BVS Bosphorus Resort Hotel ve Günay Restoran’a dava açtı.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ DEVAM EDİYOR

Ar, dava açtığını yaptığı şu açıklamayla duyurdu: “Tarafımca ve diğerlerince işletme ile alakalı birçok şikayet ilgili kurumlara iletilmiştir. İlgili şikayetler sonucunda işletme hakkında Bodrum Belediyesi’nce idari para cezaları kesilmiştir. Fakat gürültü kirliliğinin önlenmesine dönük rastgele bir idari karar yahut sonuç alınamamıştır. Belgelerin savcılık etabında olduğu, tarafımıza hasımlık yöneltme maksadı güden işletmece gizlenmektedir. Tarafımızın olayı şahsileştirmek üzere bir eforu yoktur. Gürültü kirliliğine neden olan işletmenin vurdumduymaz aksiyonlarının sonlandırılması için yürütülen bir hukuk uğraşı vardır. Ne var ki tüm şiddeti ile gürültü kirliliği devam etmektedir.”

“HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ”

Bodrum Gündoğan’da bulunan BVS Gruop bünyesindeki BVS Bosphorus Günay Restaurant’ın ruhsatsız müzik ve gürültü yaptığı gerekçesiyle Bodrum Belediye Başkanı’na şikayet mektubu yazan Müjde Ar’a türel karşılık geldi. BVS Group yaptığı açıklamada sanatçı Müjde Ar’ın ticari itibarlarına ziyan veren bir atılımda bulunduğunu vurgulayarak, haklarını hukuksal yoldan arayacaklarını belirttiler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yıldız Asyalı’nın gözyaşları