DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Mudanya’daki refah düzeyi Türkiye genelinin üzerinde

Mudanya’daki refah düzeyi Türkiye genelinin üzerinde

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Mudanya Belediyesi, toplumsal belediyecilik alanında hayata geçirdiği projelerle Mudanya’nın refah düzeyini Türkiye genelinin üzerine çıkardı.

Ülke genelinde temel muhtaçlıklarını karşılayamadığını söyleyenlerin oranı yüzde 20’yken, Mudanya’daki oran yüzde 2 oldu. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Hemşehrilerimize ulaşabiliyor olmak sevindirici lakin ulaşamadığımız bir kesim hâlâ var. Biz, Mudanya’da yoksulluğu sıfırlamak istiyoruz, bunun için Zeytindalı ünitemiz her an hemşehrilerimin yanında” dedi.

Zeytindalı ve Uğur Böceği projeleri ile birlik, beraberlik ve dayanışmanın en hoş örneğini sergileyen Mudanya Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilçede toplumsal refah düzeyi Türkiye genelini geçti. Mart ayından bu yana Türkiye’yi tesiri altına alan koronavirüs ile gayret kapsamında sürdürülen çalışmaların memnuniyetine yönelik yapılan toplumsal araştırmaya nazaran Mudanya’da temel gereksinimlerini karşılayamayanların oranının Türkiye ortalamasının onda biri düzeyinde olduğu ortaya çıktı. Ülke genelindeki gelir durumu ile Mudanya’nın gelir durumunun karşılaştırıldığı, beslenme, barınma ve temel gereksinimlerin karşılanıp karşılanmadığı sorularına yanıt arayan Foresight araştırmasının verilerine nazaran Türkiye genelinde temel gereksinimlerini karşılayamadığını söyleyenlerin oranı yüzde 20’yken, Mudanya’daki oran yüzde 2 oldu.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, koronavirüs salgını ile birlikte ülke genelinde toplumsal belediyeciliğin öneminin bir sefer daha anlaşıldığını vurguladı. Mudanyalıların muhtaçlık duyduğu her an yanında olmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Türkyılmaz, her yıl yapılan hane taramalarının akabinde toplumsal yardım yapılacak ailelerin belirlendiğini söz ederek, “Biz, toplumsal belediyeciliğin nasıl yapılacağının örneklerini verdik. Geldiğimiz süreçte 4 bin 166 kayıtlı ailenin her ay hizmet aldığı Mudanya’nın manevi evlatları Zeytin Kolu projemiz var. Eğitimden sıhhate, ferdî bakımdan besin, yakacak yardımlarına kadar gereksinimi olan herkesin yanında yer alan Zeytin Kolu takımımız sayesinde Mudanya’da kimse kimsesiz kalmıyor, hiçbir çocuk yatağa aç girmiyor. Gece gündüz, 7/24 Mudanyalı hemşehrilerimizin yanındayız.

Yaptığımız çalışmaların karşılığını görmek bizleri memnun ediyor. Hemşerilerimize ulaşabiliyor olmak sevindirici lakin ulaşamadığımız bir kesim hala var. Biz, Mudanya’da yoksulluğu sıfırlamak istiyoruz. Bu nedenle ulaşamadığımız ailelere sesleniyorum. Zeytindalı ünitemiz sizlere hizmet için hazır.Daha kaç yıllar Mudanyalı hemşehrilerim için birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun, biz misyonumuzun başındayız. Mudanya bizimle emin ellerde” dedi.

Konutta sağlık hizmetinden anne ve bebek sıhhatine, hasta nakillerinden diyetisyen hizmetine kadar Mudanyalıların yanında olan Uğur Böceği projesinin de önemli bir toplumsal proje olduğunu vurgulayan Başkan Türkyılmaz, “Uğur Böceği projemiz kapsamında bu güne kadar Mudanya’da dünyaya gelen 582 bebeğin beşikten zıbınına her türlü muhtaçlığı belediyemiz tarafından armağan edilmiştir. 13 bin 509 kişinin hastaneye ulaşımı gerçekleştirildi, 13 bin 147 şahsa konutta sağlık hizmeti sağlandı. 2019 yılında köy programları kapsamında 19 mahallemizde 791 hemşehrimin şeker ve tansiyon ölçümleri yapılırken, sağlık denetimleri tekrar belediyemiz çalışanı tarafından gerçekleştirildi. Uğur Böceği sağlık ünitemizde obeziteye bağlı gelişebilecek kronik hastalık risklerini en aza indirmenin yanı sıra toplumun dengeli ve sağlıklı beslenmesi için fiyatsız diyetisyen müracaat hizmetini başlattık. Tekrar belediyemiz diyetisyeni tarafından toplam 2 bin 612 bireye hizmet verildi” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Aktaş: “Birlikte hoş işler yapacağız”