a

MİT mensubunu ifşa davasında 3 tahliye

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika haberi!  Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarının ifşa edilmesine ilişkin 8 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Odatv Haber Yöneticisi Barış Terkoğlu ve Yeni Yaşam gazetesi çalışanları Aydın Keser ile Ferhat Çelik’in isimli denetimle tahliyesine karar verildi.

İstanbul 34. Ağır Ceza Duruşması heyeti, sanık avukatlarının taleplerinin alınması ve duruşmaya bir mühlet ara verilmesinden sonra ara kararını açıkladı.

Tutuklu sanıklar Barış Terkoğlu, Aydın Keser ve Ferhat Çelik’in, üzerlerine atılı kabahat vasfına nazaran delillerin toplanmış olması, tutuklulukta geçirmiş oldukları mühlet ve kişilik halleri nazara alındığında kovuşturmada isimli denetimin de yerinde olabileceği gerekçesiyle tahliyelerine hükmetti.

Bu sanıklar hakkında “yurt dışına çıkış yasağı”ndan oluşan isimli denetim önlemi uygulanmasını da karara bağlayan heyet, tahliye edilen Aydın Keser ve Ferhat Çelik hakkında ayrıyeten, “ikametlerinin bulunduğu il sonunu terk etmeme” halinde isimli denetim önlemi uygulanmasına karar verdi.

BELGE MÜTALAA İÇİN SAVCILIĞA GÖNDERİLECEK

Gayri tutuklu sanıklar Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç’ın ise, atılı cürmün vasıf, mahiyeti ve somut delillerin mevcudiyetine nazaran tutukluluk hallerinin devamını kararlaştıran heyet, firari sanık Erk Acarer hakkında yakalama kararının devamına ve derhal beraat kararı verilmesi talebinin reddine hükmetti.

Evrakın, sanık avukatlarının yargılamanın genişletilmesi taleplerinin olmaması halinde mütalaasını hazırlaması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar veren heyet, duruşmayı 9 Eylül’e erteledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Meclise ‘pandemi timi’ geliyor