DOLAR

32,8560$% -0.61

EURO

36,0150% 0.08

GRAM ALTIN

2.551,53%0,06

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

TAM ALTIN

16.760,00%-1,32

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Minik Miray’ın yürek burkan manzarasından eser kalmadı

Minik Miray’ın yürek burkan manzarasından eser kalmadı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Başına ve bedenine kaynamış yemek dökülmesi sonucu başının birçok yanan minik Miray’ı görenler tanıyamıyor. Hayırseverlerin takviyeleriyle ameliyat olan Miray 6 yaşına girerken, artık annesi saçlarını tarıyor.

2 yaşındayken başına gelen bahtsız kaza yüzünden 1 ay ağır bakımda kalan, bedeni ve yüzü yanan, bedeninde da tahrip oluşan minik Miray’ın ameliyatı için gereken 155 bin TL hayırseverler tarafından toplanmıştı. Bu süreçte 3 ameliyat geçiren Miray süratle iyileşti. Bedeninin yanık bölgeleri ameliyatlarla düzeltilirken, kulağının olmayan yarısı ise göğsünden alınan kıkırdakla tamamlandı. Yanıklardan dolayı saçları uzatılamayan Miray, tedavisinin akabinde artık saçlarını uzatarak tarıyor. Kulağı da düzelen Miray babasından küpe almasını istiyor.

Baba Adem Uzun, Miray’ın durumunun çok güzel olduğunu belirterek, ”Korkunç bir kaza sonucu Miray yandı. 27 gün ağır bakımda yattı. Bu süreçte çok çabaladık, sağ olsun halkımızın takviyesiyle Miray şu an gördüğünüz düzeye geldi. Bu süreçte Miray 3 tane operasyon geçirdi. 8 saate yakın süren operasyonlardı. Durumu şu an çok iyidir” dedi.

“Göğsünden kıkırdak alınarak kulak yapıldı”

Miray’ın göğsünden kıkırdak alınarak kulak yapıldığını söz eden baba Adem Uzun, “Kulağı başına yapıştığı için 2 tane kulak ameliyatı geçirdi. Göğsünden kıkırdak alınarak kulağı kaynatıldı. Kulak 2. operasyonda baştan ayrıldı. Miray’ın operasyon olarak yalnızca bir saç ekimi kaldı. Onu da yaşı küçük diye yapmadılar” formunda konuştu.

“Kulağı için küpe istiyor”

Miray’ın bilhassa kulaklarına çok sevindiğini ve artık küpe takmak istediğini söz eden Uzun, “Özellikle annesi saçını taradığı zaman çok seviniyor. Kulağına da küpe takılmasını istiyor. Baba bana küpe al küpe takmak istiyorum diyor” sözlerini kullandı.

“Halkımıza teşekkür ederim”

Dayanaklarından dolayı Türk halkına teşekkür eden baba Uzun, “Öncelikle sesimizi halkımıza duyuran İhlas Haber Ajansı’na sonrada doğudan batıdan bize yardım eden tüm halkımıza ve başarılı operasyonu ve dayanaklarından dolayı tabibimiz Mehmet Mutaf Hocamıza teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” tabirlerine yer verdi.

“Artık kızımın saçlarını tarıyorum”

Kızının saçını taradığı için çok memnun olduğunu tabir eden anne Gülşah Uzun, “Miray’ın saçını uzatamıyorduk yanıklardan dolayı merhem sürmek zorundaydık. Fakat ameliyatlardan sonra uzatıyoruz çok şükür saçlarımızda oldu. Ablasına daima saçlarımı tara diyor. Bana diyor. Babasından kulağı için küpe istiyor. Yaklaşık 2 yıldır Miray kulağının üstüne yatamıyordu. Kan dolanımı olamadığı için kulağının üstüne yatamadı. Çok şükür artık düzeldi. Bilhassa bize yardımını esirgemeyen çocukları sevindirelim, gurubundaki Zeynep ablaya, ’Umudunu Kaybetme’deki Öznur ablaya, ’Hayatına İyilik Kat’taki Sibel hanıma, komşularımıza, tüm halkımıza ve bilhassa hekimimiz Mehmet Mutaf beyefendiye çok teşekkür etmek istiyorum” biçiminde konuştu.

“Miray’ın saçı için sponsor istiyoruz”

Miray’ın saçlarının ekimi için bir sponsor dilediklerini tabir eden anne Gülşah, “Miray’ın aşikâr bölgelerde saçları çıkmadı. Belirli bir zaman sonra bu saçlar için operasyon geçirmesi gerekiyor. Saçı ekilecek. Bizim açıkçası bu bahiste hiçbir bilgimiz yok. Bu işin İstanbul’da olması gerekiyor. İnşallah bir sponsor buluruz tek isteğimiz Miray’ın kalan saçlarının da çıkmasıdır” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şehit ailesi oğullarından kalan anıların kokusuyla yaşıyor